2024-07-16

Czym są aparaty ortodontyczne stałe?

aparat na zeby

Aparaty ortodontyczne stałe to rodzaj leczenia zgryzu. Zdecydowanie polecane są osobom, które cierpią z powodu różnorodnych chorób uzębienia. Czym właściwie są? Eksperci odpowiadają.

Do czego służą aparaty ortodontyczne stałe?

Aparaty ortodontyczne stałe służą przede wszystkim do tego, aby powoli przesuwać zęby do odpowiednich dla nich miejsc. W ten sposób można skorygować wadę zgryzu oraz przestawić kości tak, aby zęby mogły prawidłowo się ścierać.

Alternatywą są aparaty ortodontyczne ruchome w Warszawie. W tym przypadku pacjent może je zdejmować w określonych momentach dniach. Warto jednak podkreślić, że w przypadku stałych aparatów rezultaty są o wiele lepsze. Dodatkowo nie każdą wadę można leczyć ruchomymi aparatami.

Aparaty stałe w Warszawie polegają na przyklejeniu na zęby zamków oraz przewleczeniu przez nie drutu. Dzięki temu ortodonta może regularnie manipulować zębami tak, aby otrzymać jak najlepsze rezultaty końcowe.

Dlaczego warto zdecydować się na aparaty ortodontyczne stałe?

Gabinet stomatologiczny w Warszawie na Pradze Południe to miejsce, w którym można skorzystać z możliwości wyprostowania zębów za pomocą aparatów ortodontycznych. Warto się na to zdecydować, aby nie tylko poprawić swój komfort, ale również zadbać o zdrowie.

Warto pamiętać o tym, że nieprawidłowo ustawione zęby mogą być przyczyną i chorób. Dodatkowo złe ścieranie się zębów może powodować w przyszłości przesuwanie się kości żuchwy. Może to doprowadzić na przykład do jej wypadania.

Nowoczesna ortodoncja w Warszawie na Saskiej Kępie sprawia, że także pozbyć się kompleksów. Każda osoba może uzyskać równe zęby, które z pewnością poprawią wygląd całej twarzy. Można dzięki temu czuć się lepiej ze samym sobą.

Aparaty ortodontyczne stałe to konstrukcje, które pozwalają na kontrolowane przesuwanie się zębów. W ten sposób można zadbać o uśmiech każdego pacjenta. Warto wziąć to pod uwagę, aby nie tylko pozbyć się chorób, ale również dobrze wyglądać.