2024-04-20

3 kroki, jak radzić sobie z dużą ilością tektury i kartonów

Duże ilości kartonów i tektury

Obecnie standardem staje się to, że zarówno mniejsze, jak i większe firmy przykładają bardzo dużą wagę do segregacji odpadów, selektywnego wywozu oraz recyklingu. Moda na to, aby dbać o lokalne środowisko jest bardzo duża. Podpowiadamy, jak w kilku prostych krokach radzić sobie z dużą ilością tektury czy kartonów.


Nie ważne, jak wielką firmę prowadzimy i jaki jest zakres jej działalności to zdecydowanie warto dbać o środowisko oraz lokalny krajobraz. Bardzo często zdarza się, że podczas różnego typu produkcji czy po przechowywaniu towarów w magazynach mamy do czynienia z bardzo dużą ilością makulatury, kartonami, tekturą, papierem. Najgorszym rozwiązaniem jest brak świadomości, co z takimi pozostałościami trzeba robić, a jeszcze gorszy – brak segregacji i odpowiedniego magazynowania. Dużo informacji na stronie https://medienpartner.pl/

1. Odpowiednia segregacja odpadów

Prowadząc różnego typu produkcję musimy się liczyć z tym, że będziemy mieli do czynienia z różnymi rodzajami odpadów. Jednym z nich są właśnie kartony, tektura, papier oraz innego typu opakowania papierowe. Optymalnym rozwiązaniem, które powinno być wdrożone od pierwszej chwili jest systematyczna segregacja takich odpadów, aby mogły być fachowo i bezpiecznie przechowywane, a potem wywożone. Istnieją firmy, które specjalizują się w recykling odpadów, które mają w swojej ofercie możliwość współpracy z firmami oraz podstawiania np. dużych pojemników lub wręcz kontenerów na surowce wtórne.

Zobacz także: https://openzone.pl/kilka-rad-na-to-jak-wybrac-firme-od-wywozu-odpadow/

2. Porządkowanie terenu i zakładu

To kolejna kwestia, z którą związana jest dbałość o środowisko, a która łączy się również z punktem numer 1. Zarówno na hali magazynowej/produkcyjnej, jak również na całym terenie zakładu powinien panować porządek, dzięki któremu tektura, papier czy opakowania nie będą roznoszone przez wiatr po okolicy. Temu służą zarówno kontenery, jak również specjalne siatki, które są na kontenery narzucane.

3. Współpraca z firmą od recyklingu

Jeżeli mamy do czynienia z dużą ilością kartonów, papieru lub opakowań to najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie stałej współpracy ze skupem surowców wtórnych, który jednocześnie może zajmować się szeroko rozumianym recyklingiem. To właśnie takie rozwiązanie sprawia, że mamy możliwość zapewnienia sobie systematycznego odbioru surowca w takich terminach, jakie są dla nas wygodne. Wszystkie szczegóły można ustalić bezpośrednio z wykonawcą usługi.