2024-04-20

Aparaty powietrzne – przegląd rozwiązań

aparat powietrzny

Dostęp do czystego powietrza, które dostarczy nam koniecznego do życia tlenu to podstawa w wielu zawodach skupiających się przede wszystkim na ratownictwie i pracy w miejscach, gdzie oddychanie znajdującym się tam powietrzem jest po prostu niebezpieczne. Jakie rozwiązania w zakresie aparatów powietrznych są dostępne i gdzie znaleźć takie aparaty?

Gdzie znaleźć aparaty powietrzne?

Znane z dobrej jakości aparaty powietrzne Fenzy są dostępne w wielu specjalistycznych sklepach. Są to najczęściej sklepy, które specjalizują się w oferowaniu wyposażenia dla górników, ratowników medycznych, czy też strażaków, którzy pracują często w bardzo trudnych warunkach i gdyby nie dobre aparaty powietrzne praca byłaby zdecydowanie bardziej niebezpieczna.

Jednym z miejsc, gdzie będą one dostępne jest serwis aparatów powietrznych Fenzy, czyli firma P.H.U. Agpol. Działa ona w Toruniu i oferuje niezwykle szeroki wybór aparatów powietrznych Fenzy, a także różne sprzęty takie jak ubrania gazoszczelne, maski twarzowe, butle do aparatów powietrznych i wiele więcej.

Rodzaje aparatów powietrznych

W zasadzie aparaty powietrzne to jeden rodzaj urządzeń, które mają służyć do ochrony układu oddechowego. Działają one w otwartym obiegu powietrza i wyposażone są w takie dodatki jak nadciśnieniowy automat oddechowy, reduktor wysokiego ciśnienia oraz średniego ciśnienia HP/MP, maskę pełnotwarzową, specjalną uprząż, czy też alarm, który został zintegrowany z manometrem wysokiego ciśnienia. Wszystko po to, by zapewniać stały dostęp do tlenu a także chronić przed utratą przytomności.

Istnieją również specjalne aparaty ucieczkowe. To zdecydowanie bardziej rozbudowane aparaty, które stosowane są w miejscach, gdzie powietrze jest niezwykle toksyczne albo znajduje się w nim za mało tlenu. W takim aparacie korzysta się ze sprężonego powietrza i jest on skonstruowany tak, by zabezpieczyć go przed wysokimi temperaturami a także innymi różnymi czynnikami chemicznymi, które mogłyby być niebezpieczne dla aparatu powietrznego.