2024-05-24

Bezpieczny początek roku z CUK Ubezpieczenia

Ubezpieczenie na życie

Przed wyjazdem na zimowy wypoczynek warto pomyśleć o kilku bardzo ważnych kwestiach i zabezpieczyć się przed niespodziewanymi przeciwnościami losu i wypadkami.  Ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia radzi, jak zrobić to najlepiej, a także w korzystnej cenie.  

Wybierasz się w długą podróż samochodem?

Podróżowanie samochodem, to nieustannie jedna z najczęściej wybieranych możliwości, gdy mowa o zimowych wyjazdach. Bez względu na to, czy mamy zamiar wybrać się do jednej z polskich miejscowości czy do zagranicznego kurortu, musimy pamiętać, że taka podróż bywa wyzwaniem zarówno dla nas jak i dla naszego auta. Przed trasą warto jest upewnić się czy nasz pojazd jest do niej gotowy, a ubezpieczenie OC aktualne. Umożliwi nam to spokojną i bezpieczną podróż niezależnie od jej długości. – „W tym miesiącu CUK Ubezpieczenia wraz z Towarzystwem Ubezpieczeniowym AXA oferuje, przy zakupie ubezpieczenia autocasco, dokupienie Assistant Standard za 1 PLN lub Assistant Premium z rabatem nawet do 100 PLN. Decydując się na polisę w AXA i dokupując dodatkowy produkt assistance, możemy mieć pewność, że np. jeśli nieumyślnie zatrzaśniemy kluczyki w pojeździe, nie będziemy obarczeni dodatkowymi kosztami. Assistance pokryje zarówno koszty otwarcia samochodu, holowania pojazdu, a także naprawę w wybranym przez nas serwisie. Ponadto, AXA umożliwia nam objęcie ubezpieczeniem nawet 15-letniego samochodu, co nie jest często spotykane na rynku” – informuje Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Zadbaj o swoje mieszkanie

– „Niezależnie od tego, dokąd się wybieramy i czy pozostawiamy swoją nieruchomość na tydzień czy dwa, warto jest zabezpieczyć swój dom przed różnymi niespodziewanymi zdarzeniami. Należy pamiętać, że każda nieruchomość pozostawiona pusta na jakiś czas, może stać się idealnym celem dla włamywaczy, którzy po obserwacjach mogą wiedzieć, że domownicy wyjechali na urlop. Podczas ferii zimowych, masa mieszkań i domów pozostawionych bez nadzoru właścicieli, co roku staje się celem złodziei. Niestety, może okazać się, że włamania i rabunki, to dopiero początek naszych zmartwień” – komentuje ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia. Ubezpieczenie zapewni nam spokój również, w przypadku przepięć w instalacji elektrycznej lub pęknięcia którejś z rur. – „Jeden z naszych Produktów Miesiąca jest dedykowany właśnie tym osobom, które mają w planach różnego rodzaju wyjazdy i wolą zabezpieczyć się przed przeciwnościami losu, nie tylko podczas ferii, ale i przez cały rok. Wraz z Generali postanowiliśmy zaoferować klientom ubezpieczenie nieruchomości w promocyjnej cenie, niższej o 10%. Towarzystwo proponuje aż 3 różne warianty do wyboru. Dodatkowo w przypadku niefortunnego wypadku możemy liczyć na pokrycie przez TU kosztów wynajęcia lokalu zastępczego. Generali daje również możliwości wszystkim zapominalskim – w przypadku, jeśli zapomnimy zamknąć drzwi i ktoś nas okradnie lub padający na zewnątrz deszcz zaleje nam mieszkanie, przez to, że zapomnieliśmy zamknąć okno przed wyjściem. Podobnie jest w przypadku szkody powstałej wskutek braku przeglądu budowlanego’ – informuje Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Bądź przezorny i ubezpieczony podczas ferii

Wśród styczniowych Produktów Miesiąca, można znaleźć także polisę, która będzie nas chronić podczas zimowych wyjazdów. Ubezpieczenie jest dedykowane zarówno tym, którzy wybierają się w ciepłe kraje, jak i tym, którzy wybierają górskie kurorty. – „Wyjeżdżając na upragniony wypoczynek, należy pamiętać, że choć w naszym kraju obowiązuje ubezpieczenie NFZ, to poza granicami Polski, nie zawsze musi być ono uznawane. Najczęściej niefortunny wypadek za granicą, taki jak złamana noga czy inny uszczerbek na zdrowiu, może skończyć się niemałym rachunkiem, który będziemy musieli pokryć. Jeśli nie chcemy słono zapłacić za leczenie poza Polską, musimy pamiętać o tym, że przezorny jest zawsze ubezpieczony. Właśnie dlatego postanowiliśmy, że w styczniu trzecim Produktem Miesiąca będzie ubezpieczenie podróżne. Wraz z towarzystwem Wiener Oferujemy polisę o 26% tańszą, która daje możliwość objęcia ochroną całej rodziny, bezgotówkowego rozliczenia kosztów leczenia lub transportu, a także otrzymania wysokiej sumy ubezpieczenia kosztów za hospitalizacje, tak abyś nie musiał się martwić czy zabieg nie okaże się być zbyt drogi – wyjaśnia Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.