2024-07-16

Czy paczki Polska-Anglia można wysłać w walizce?

paczka

Jednym z największych wyzwań, z którymi zmierzysz się, chcąc wysłać prezenty znajomym w UK, jest zapakowanie przesyłki. Firmy kurierskie narzucają pod tym względem konkretne wymagania, które wynikają z potrzeby zabezpieczenia paczki Polska-Anglia przed zniszczeniem. Są też niezbędne w celu sprawnej organizacji przewozu. Czy alternatywą dla kartonu może być zapakowanie rzeczy do walizki?

Jak powinna być zapakowana paczka z Polski do Anglii?

Problemy z prawidłowym zapakowaniem przesyłki nie są niczym nowym. Tradycyjnie do tego celu służyły kartonowe pudełka po produktach sklepowych oraz szary papier i sznurek. W efekcie ich stosowania zarówno przesyłki krajowe, jak i paczki Polska-Anglia oraz do innych krajów nie tylko niszczyły się w podróży na skutek niewłaściwego zapakowania, ale też nie zawsze trafiały do adresata. Pojawienie się firm kurierskich sprawiło, że usprawnienie transportu na większą skalę wymagało ujednolicenia sposobów pakowania.

Obecnie firmy oferujące przewozy kurierskie do Anglii mają własne regulaminy, w których podkreślają znaczenie właściwego przygotowania zawartości. Opakowaniem powinien być solidny karton o określonych maksymalnych wymiarach. Wnętrze należy wypełnić dowolnym, lekkim materiałem, zabezpieczając zawartość przez przemieszczaniem się. Natomiast wszystkie krawędzie i narożniki muszą być oklejone taśmą. Niezbędne jest też naklejenie etykiety adresowej – wydrukowanej samodzielnie lub dostarczonej przez kuriera.

Czy przewozy kurierskie do Anglii obejmują walizki?

Wiele osób zastanawia się, czy zamiast w tradycyjny karton paczka z Polski do Anglii może być spakowana do walizki? Zgodnie z zapisami w regulaminach większości firm kurierskich taka opcja nie jest dopuszczalna. Od reguły są jednak wyjątki. Niektóre firmy oferujące tani przewóz paczek z Polski do Anglii w serwisie EuroPaka zgadzają się na taką formę przesyłki. Warunkiem jest jednak odpowiednie zabezpieczenie walizki. Kto oferuje takie przewozy kurierskie do Anglii?

Wśród wielu przewoźników, których oferty możesz znaleźć w serwisie, każdy ustala swoje własne zasady obsługi przesyłek. Dlatego tylko niektóre z nich oferują usługę dostarczenia paczki Anglia Polska door-to-door. W tym gronie tylko dwóch przewoźników dopuszcza nadanie walizki. Są to:

  • GLS – polecana w przypadku wysyłki paczki Polska-Anglia,

  • Parcelforce – polecana w przypadku wysyłki paczki z Anglii do Polski.

W obu firmach jest możliwe ubezpieczenie zawartości na kwotę około 4 000 zł. Kurierzy przyjeżdżają po odbiór przesyłki z wydrukowaną etykietą adresową.

Jak zabezpieczać paczki Anglia Polska door-to-door?

Wysyłka paczki Polska-Anglia w walizce w jednej z tych dwóch firm nie jest problemem pod warunkiem, że spełnia dwa warunki:

  • wymiary i waga przesyłki nie wykraczają poza zakres ustalony przez firmę,

  • walizka jest dobrze zabezpieczona, czyli owinięta folią stretch i oklejona taśmą.

Przekroczenie dopuszczalnej wagi i wymiarów nie oznacza, że paczki nie można wysłać kurierem. W takich sytuacjach jednak niezbędne jest dokonanie indywidualnej wyceny. Nie wszystkie firmy obsługują przesyłki o większych gabarytach, dlatego warto wcześniej zrobić odpowiednie rozpoznanie.

Ile kosztuje paczka z Anglii do Polski?

Koszt wysyłki paczki Polska-Anglia jest uzależniony od jej wagi i wymiarów. W przypadku wysyłania walizki obowiązują takie same zasady, dlatego przygotowując się do jej nadania, wystarczy wybrać w serwisie Euro-Paka jedną z dwóch wymienionych firm i sprawdzić koszt usługi. Kurierzy oferują tani przewóz paczek z Polski do Anglii w cenie nawet poniżej 100 zł. Dodatkowym atutem jest stosunkowo krótki czas dostawy, który pomimo odprawy celnej wynosi do 5 dni roboczych.