2024-04-20

Do czego wykorzystuje się kształtki z pianki polietylenowej?

ksztaltki do paczek

Kształtki z pianki polietylenowej to materiały bardzo praktyczne wszędzie tam, gdzie mowa jest o bezpiecznym pakowaniu przesyłek. Wszystko ze względu na ich unikalne właściwości. Czym są takie kształtki? Fachowcy odpowiadają.

Do czego służą kształtki z pianki polietylenowej?

Kształtki z pianki polietylenowej służą przede wszystkim do zabezpieczenia zawartości paczki przed uszkodzeniem. Są wykonane z miękkiego materiału, który amortyzuje towary przed wstrząsami oraz upadkiem z dużej wysokości.

Producent opakowań tekturowych rekomenduje stosowanie takich pianek, ponieważ to właśnie dzięki nim można zadbać o bezpieczną podróż paczki bezpośrednio do klienta. Jednocześnie pianka jest elastycznym materiałem, który można formować.

Takie kształtki można również dowolnie przycinać, tak, aby można było szczelnie otoczyć przedmiot. Wielu przedsiębiorców decyduje się na nie ze względu na różnorodność zastosowania w każdej firmie.

Kształtki z pianki polietylenowej – czym się wyróżniają?

Producent kształtek głównie podkreśla jej zdolności do tłumienia uderzeń, które przyjmuje na siebie paczka. Niestety wielu klientów cierpi z powodu zaniechań kurierów, którzy przewożą paczki w niewłaściwych warunkach, przez co produkt dociera uszkodzony.

Korzystając z kształtek, można przede wszystkim zyskać pewność, że nawet mimo intensywnych drgań przedmiot będzie nienaruszony. Przedsiębiorca może wtedy ograniczyć ilość strat w firmie oraz zyskać na zadowoleniu klienta.

Kształtki są również ogólnodostępne dla każdego. Zazwyczaj przedsiębiorcy kupują je za pomocą sklepów online, które przede wszystkim wyróżniają się możliwością zaopatrzenia placówki w hurtowe ilości. To ważne, jeśli przedsiębiorstwo inwestuje w handel online.

Kształtki z pianki polietylenowej to konstrukcje, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie zawartości paczki przed uszkodzeniem. Są one bardzo wytrzymałe, ale również estetyczne.