2024-07-22

Dobry producent systemów dachów zielonych — czym powinien się wyróżniać?

Zielony dach z ptakiem

Możliwość aranżacji na dachu terenów zielonych jest coraz chętniej wykorzystywana przez deweloperów podczas budowy nowych osiedli. Jakie wynikają z tego korzyści i jakie cechy powinien mieć dobry producent dachów zielonych?

Co wyróżnia dobrego producenta systemów dachów zielonych?

Dachy zielone są coraz częściej spotykane. Stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych parków i ogródków, szczególnie w miejscach, gdzie niemożliwe jest ich zakładanie. Aby montaż zielonego dachu przebiegł sprawnie i przynosił korzyści, musi zostać dokładnie zaplanowany i zaprojektowany. Dobry producent systemów dachów zielonych zaoferuje kompleksową usługę i wsparcie również na tym etapie. Pomoże w doborze odpowiednich nasadzeń, tak, aby nie były one zbytnio obciążające dla konstrukcji dachu i mogły rozwijać się w określonych warunkach. Fachowiec zaplanuje dokładnie cały montaż i prawidłowo zainstaluje wszystkie warstwy pokrycia dachowego. Zaproponuje również gotowe rozwiązania, jakimi są przygotowane wcześniej warstwy roślinne. Z racji tego, że pokryte są już roślinnością, pozwolą uzyskać natychmiastowy efekt wizualny.

Korzyści wynikające z zastosowania zielonego dachu

Zielone dachy mają wiele zalet. Pozwalają stworzyć przestrzeń do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Dodatkowo pozytywnie wpływają na środowisko naturalne. Przestrzeń czynna biologicznie produkuje niezbędny dla człowieka tlen oraz pozwala zredukować ilość szkodliwego dwutlenku węgla w atmosferze. Jest to szczególnie ważne dla klimatu, który nieustannie zmienia się na gorsze. Zielone dachy mogą również wpłynąć na obniżenie rachunków i pomóc zachować odpowiednią temperaturę wewnątrz, poprzez swoje właściwości termoizolacyjne. Ważny jest również dobór odpowiedniej roślinności. W przypadku efektu wizualnego, jaki dają zielone dachy hurtownia, z którą współpracuje producent, ma duże znaczenie. Dobrej jakości sadzonki, rośliny czy gotowe maty roślinne będą estetycznie wyglądały przez długi czas.