2024-07-16

Dowiedz się, z czego wynika sukces maszyn do odbierania paczek!

paczkomat

Zamawianie produktów online stało się już rzeczą normalną. Ze względu na wygodę zakupów w sieci z takiej możliwości korzysta coraz więcej osób. W przypadku zamawiania online ważną rzeczą jest sposób dostawy. Sprawdź, dlaczego tak często wybierane są do tego maszyny do odbierania paczek.

Dlaczego ludzie zamawiają zakupy do maszyn do odbierania paczek?

Paczkomaty w 2021 roku były najczęściej wybieranym sposobem dostawy przez klientów kupujących online. Z czego to wynika?

Do pierwszego z nich można zaliczyć dużą wygodę. Zamawiając zakupy do maszyn, klient ma ogromną swobodę w wyborze godziny odbioru paczek z Paczkomatu. Może to zrobić przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu nie musi czekać w domu na kuriera, który przyniesie mu zamówienie. Paczkomaty oraz inne automaty do odbierania przesyłek pozwalają również na wybór miejsca dostarczenia przesyłki. Przez to, że ich sieć jest ogromna, klient sam może wybrać na mapie ten, który będzie mu odpowiadał najbardziej.

Kolejnym z powodów, dlaczego kupujący decydują się na ten sposób dostawy, jest z pewnością jej cena. Często koszty wysyłki do Paczkomatu są znacznie mniejsze, niż w przypadku dostarczenia przesyłki przez kuriera.

Bardzo często powodem wyboru Paczkomatów jest też szybki czas dostawy. Decydując się na dostarczenie paczki do automatu, klient ma pewność, że szybko będzie mógł cieszyć się ze swojego zamówienia.

Dodatkowym plusem Paczkomatów oraz innych automatów do odbiorów przesyłek jest łatwość ich obsługi. Do odbioru przesyłki potrzebny jest tylko numer telefonu oraz kod, który wpisuje się na ekranie. Istnieje także możliwość otwarcia skrytki za pomocą aplikacji. W prosty sposób możesz również za pomocą Paczkomatów nadać przesyłkę.

Jak szybko nadać paczkę?

Szybkie nadanie paczki w Paczkomacie jest rzeczą równie prostą, jak ich odbiór. Jeśli decydujesz się na wysłanie swojej przesyłki za pomocy jednego z Paczkomatów, możesz wybrać jeden z kilku sposobów.

Jednym z nich jest możliwość nadania paczki w aplikacji mobilnej InPostu. Kiedy Twoja przesyłka jest gotowa do wysyłki, wybierz w aplikacji kafelek z napisem „Nadaj”. Wyświetlą Ci się opcje dostarczenia przesyłki, a także rozmiaru paczki. W kolejnych krokach wpisujesz dane odbiorcy, a także płacisz za wysyłkę. Przy tym sposobie nie musisz drukować etykiety. W ostatnim kroku natomiast pojawi się kod, który musisz wpisać na ekranie Paczkomatu przy nadawaniu przesyłki. InPost obsługuje też tzw. szybkie zwroty dla niektórych sklepów. Jeśli zdecydujesz się na oddanie towaru, masz możliwość samodzielnego wygenerowania kodu do zwrotu w Paczkomacie na stronie InPostu po uzupełnieniu odpowiedniego formularza. Nie potrzebujesz wtedy żadnych etykiet, a kod, który otrzymasz, umieszczasz na paczce.

Kolejnym ze sposobów na szybkie nadanie paczki jest skorzystanie ze strony internetowej InPostu. Po wejściu w zakładkę służącą do nadawania paczek wybierasz metodę dostarczenia przesyłki, a także jej gabaryty oraz wpisujesz dane swoje i odbiorcy paczki. Po zapłaceniu za wysyłkę wystarczy wydrukować etykietę, nakleić ją na paczkę i zanieść ją do Paczkomatu. Tam zeskanujesz kod z etykiety, zapakujesz przesyłkę do skrytki… i gotowe!