EKG jest badaniem bardzo często zlecanym przez lekarzy rodzinnych, jak i przez lekarzy kardiologów. Wielu pacjentów bagatelizuje problemy z sercem. Jest to olbrzymi błąd, ponieważ może się to skończyć nawet tragicznie. Ktoś kiedyś bardzo mądrze powiedział, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć i tego należy się trzymać. Co należy wiedzieć o badaniu EKG?
Jakie są wskazania do badania EKG?
EKG to badanie, które można wykonać w wielu miejscach. Najprościej jest na takie badanie zgłosić się do przychodni. Jednak czasami pacjenci nie wiedzą, kiedy EKG w Katowicach jest konieczne. Pora zapoznać się ze wskazaniami. Wskazaniami do tego badania są duszności, zawroty głowy, utrata przytomności, ból w klatce piersiowej, jak i poczucie kołatania serca.
EKG Katowice należy wykonywać w ramach samej profilaktyki. Mowa o osobach po czterdziestym piątym roku życia. Niektóre osoby EKG powinny traktować jako badanie, które ma monitorować pracę serca, jak i skuteczność leczenia u osób mających rozrusznik. Do tego grona zaliczają się także osoby, które przyjmują antyrytmiczne leki, są po zawale, czy też mają nadciśnienie.
W jaki sposób należy się przygotować do EKG?
Najczęściej na badanie EKG Katowice trafia się poprzez skierowanie, które wystawił kardiolog w Siemianowicach Śląskich. Czy do tego badania trzeba się jakoś specjalnie przygotować? Jedynie co musimy wiedzieć to fakt, aby przed badaniem poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach.
Osoby o bujnym owłosieniu na klatce piersiowej muszą włosy usunąć do badania. Pozwala to na pewno na przyklejenie elektrod. Każdy pacjent przystępujący do badania EKG powinien wiedzieć, że na około dziesięć minut przed badaniem nie powinno się uprawiać sporego wysiłku fizycznego.
Na pewno wszystkim tym wcześniej pacjentów informuje lekarz prowadzący, czy też lekarz kardiolog. Czy jeszcze o czymś należy pamiętać? Raczej nie. Warto jednak swojemu lekarzowi zadać pytania, gdy tylko pojawiają się pewne wątpliwości. Jest to bardzo ważne.
More Stories
Proktolog: Twój Sprzymierzeniec w Zdrowiu Jelita i Profilaktyce
Nowoczesna Diagnostyka Zawrotów Głowy: Badanie VNG
Prywatne ośrodki rehabilitacyjne – klucz do szybszego powrotu do zdrowia po udarze