2024-04-22

Gaśnica domowa – jaką wybrać?

gasnica w domu

Coraz więcej osób podchodzi poważnie do kwestii bezpieczeństwa we własnym domu. Inwestując bardzo duże pieniądze w jego zbudowanie i wiążąc się kredytem na wiele lat, nierozsądnie byłoby ryzykować stratę swojego dorobku. Czujniki dymu to nie wszystko. Ważne jest też, aby w porę zareagować i ugasić powstały pożar, zanim ten się rozprzestrzeni. Jakie cechy powinna posiadać gaśnica domowa?

Gaśnica domowa – dlaczego jest tak potrzebnym sprzętem?

Gaśnica domowa jest urządzeniem o dużym znaczeniu dla bezpieczeństwa domowego. Pożary nie są rzadkością. Stanowią jeden z najczęstszych rodzajów wypadków domowych. Pozostawiany na długo rozpalony kominek, danie w garnku, o którym zdążyliśmy zapomnieć, żelazko pozostawione na desce czy zwarcie w przewodach – to wszystko może nas spotkać na co dzień. Szybka reakcja to nie wszystko. Bez wyposażenia w odpowiednie środki gaśnicze ugaszenie pożaru może być niemożliwe. Zalanie wodą instalacji elektrycznej może doprowadzić do porażenia. Palący się olej w kuchni może być nawet przyczyną wybuchu ognia, który ogarnie całe pomieszczenie! Niezbędne w takich przypadkach jest zastosowanie gaśnic, bazujących na specjalnych środkach innych niż woda.

Hurtownia sprzętu BHP – co można w niej nabyć?

Hurtownia sprzętu BHP oferuje kompleksową ofertę sprzętu gaśniczego, przeznaczonego zarówno dla profesjonalnych jednostek pożarnych, jak też dla osób prywatnych czy jednostek użyteczności publicznej. Apteczki pierwszej pomocy, gaśnice samochodowe i domowe, sprzęt przeciwpożarowy, specjalistyczna odzież, hydranty, linii ratownicze – to tylko niewielki wycinek całego dostępnego w hurtowni asortymentu. Profesjonalna obsługa zawsze z miłą chęcią doradzi i podpowie, które rozwiązania będą odpowiednie do danego zastosowania, specyfiki i wielkości obiektu. Wysokiej jakości wyroby, bogaty asortyment, produkty najlepszych marek, usługi serwisu gwarancyjnego oraz okresowe przeglądy gaśnic – to wszystko klienci hurtowni sprzętu BHP mają w jednym miejscu.