2024-07-16

Implantologia – co warto o niej wiedzieć?

implantologia

Implantologia jest jedną z najważniejszych i najbardziej odpowiedzialnych dziedzin stomatologii. Co jednak w szczególności powinniśmy o niej wiedzieć?

Czym dokładnie jest implantologia?

Świat stomatologiczny jest niezwykle szeroki, dlatego też w wielu przypadkach ogólne hasła dają nam tylko mały pogląd na to, czym zajmuje się konkretna dziedzina. Jak jednak jest w przypadku takiego działu, jak implantologia w Poznaniu? Opierając się na słownikowej definicji, implantologia to nauka o wprowadzaniu implantów do żywego organizmu, najczęściej odnosząca się do wszelkich działań stomatologicznych (pełna nazwa – implantoprotetyka stomatologiczna). Ten sektor stomatologii opiera się na odbudowie uzębienia za pomocą specjalnych implantów, które umieszczane są w miejscach, gdzie pierwotnie znajdowały się chore zęby. Dzięki implantom możliwe jest uzyskanie pełnej, normalnej funkcjonalności naszej jamy ustnej i powrót do codziennego funkcjonowania bez kompleksów i trudności.

Najważniejsze cechy charakterystyczne implantologii

Jeżeli chodzi o zabiegi z dziedziny implantologii, główną ich cechą jest oczywiście skomplikowanie. By dobrze wykonać implant potrzebne są często dokładne skany jamy ustnej pacjenta, odlewy, tworzenie mostów czy szlify sąsiednich zębów. Mając takie informacje może trochę przestać dziwić fakt, iż wszczepienie implantów w Poznaniu nie należy do usług najtańszych – głównie właśnie z uwagi na to, jak skomplikowany jest to proces i jak ogromną wiedzę trzeba posiadać, by wykonać go dobrze.

Jak znaleźć dobry gabinet implantologii?

Dobry gabinet stomatologiczny, który zajmuje się między innymi implantologią, to już połowa sukcesu na naszej drodze do odzyskania pełnego uzębienia. Jak znaleźć jednak najlepszą klinikę tego typu? Warto w pierwszej kolejności sprawdzić w Internecie, jakie gabinety znajdują się w naszej bliższej czy dalsze okolicy, a potem na przykład sprawdzić opinie ekspertów czy byłych klientów o danym punkcie.