2024-04-14

Jak ocenić jakość garnituru?

jakosciowy garnitur

Artykuł Sponsorowany

Garnitur to strój, który pomimo tego co sądzą niektórzy, sprawdzi się w wielu sytuacjach, nie tylko tych formalnych. Jednak niezależnie od tego, czy służy nam jako codzienny outfit w pracy czy też strój na ważne wydarzenia, jak śluby czy urodziny, bardzo ważna jest jego jakość. Ta z kolei powinna być bardzo wysoka, by garnitur mógł służyć nam przez wiele sezonów i prezentować się równie dobrze. Taki ubiór musi zarówno dobrze się prezentować, jak i nie powodować dyskomfortu podczas użytkowania. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, w jaki sposób sprawdzić czy warto kupić konkretny garnitur oraz w jaki sposób spodnie i marynarki będą nam służyć podczas nadchodzących sezonów.

Materiał na garnitur – który jest najlepszy?

Skąd mieć pewność, że wybrany przez nas garnitur jest dobrej jakości? Tutaj przede wszystkim warto pochylić się nad materiałem, z jakiego został wykonany. To właśnie on jest w stanie zapewnić wygodne i wieloletnie użytkowanie zestawu. W takim razie, jaki będzie najlepszy w przypadku garniturów? Tutaj warto przede wszystkim sięgać po modele wykonane z naturalnych surowców, w szczególności wełny. Dlaczego? Taki materiał zagwarantuje znacznie lepszą wytrzymałość, pochłania wilgoć i posiada doskonałe właściwości termoregulacyjne, które docenimy zarówno zimą, jak i w czasie letnich miesięcy. Warto także zwrócić uwagę, aby podszewka marynarki została wykonana z wiskozy.

Odpowiednio uszyty garnitur – jak to sprawdzić?

Garnitur to wizytówka każdego mężczyzny. Jest w stanie powiedzieć wiele na temat jego stylu, wyczucia smaku, a także szacunku do okoliczności, w jakich jest noszony. Dlatego też tak ważne jest, aby nasz ubiór był jak najlepiej dopracowany. Jak w takim razie poznać, czy garnitur został uszyty prawidłowo?

Dobre krawieckie rzemiosło zauważymy już po właściwie wykrojonym modelu i dokładności wykonania detali. Dbałość o szczegóły jest tutaj bardzo ważna. Na czym należy skupić swoją uwagę przy wyborze? Warto skupić się na dopasowaniu rozmiaru do naszej sylwetki. Jednak oprócz tego ważne jest to, jak sama tkanina zachowuje się na naszym ciele. Jeśli krępuje nasze ruchy, nie jest to dobry znak.

Przy dobrze dobranym garniturze materiał marynarki nie będzie marszczył się na szwach ani na plecach. Ramiona również nie powinny być mocno usztywnione. Ważne, by guzik marynarki znajdował się poniżej wysokości mostka. Natomiast wybierając spodnie, warto zwrócić uwagę czy mają one równą długość nogawek. Czasami mogą zdarzyć się dysproporcje, szczególnie jeśli mówimy o masowej produkcji.

Pielęgnacja spodni i marynarek – najważniejsze informacje

Wybierając spodnie i marynarki, warto mieć na uwadze jedną rzecz. Nawet jeśli zdecydujemy się na najlepiej dopasowaną marynarkę i świetnie skrojone spodnie, wykonane z najlepszych materiałów, nasz strój nie będzie nas cieszył długo, jeśli nie zadbamy o niego w należyty sposób. Powinniśmy zwrócić uwagę na sposób, w jaki przechowujemy ubrania. 

Spodnie powinniśmy zawsze układać na wieszaku, składając je zgodnie z zagnieceniem kantu. Z kolei marynarki umieszczamy na wieszakach o szerokich ramionach. W ten sposób nie zdeformujemy tkaniny. Cały strój warto dodatkowo zabezpieczyć pokrowcem. W ten sposób nie będzie zakurzony i nie będzie pochłaniał nieprzyjemnych zapachów.