2024-04-20

Jak podkreślić wyjątkowość świątecznego okresu w pracy?

swieta w pracy

Święta to czas, do którego przykładamy sporą wagę i zajmują w naszym sercach ważne miejsce, bez względu na nasze zaangażowanie religijne. Wspólne spędzanie czasu, gotowanie, strojenie domów i sprawianie sobie podarunków są istotną częścią naszej tradycji i tożsamości. Coraz chętniej przenosimy pewne tradycyjne, rodzinne zachowania na grunt zawodowy, pragnąc zaznaczyć ten czas także w miejscu pracy. Zastanawiasz się, w jaki sposób uczcić święta w swojej firmie, by właściwie podkreślić wyjątkowy charakter tego okresu? Co przygotować dla pracowników? Jak złożyć życzenia wspólnikom czy kontrahentom?

Dlaczego warto obchodzić święta w pracy?

Zwyczaje świąteczne przeniesione na grunt zawodowy świetnie oddziałują na skracanie zawodowego dystansu i integrację kadry, zarówno ze sobą, jak i ze zwierzchnikami. Wspólna kolacja lub zaskakujące upominki są okazją do luźniejszej wymiany zdań i poznania się od bardziej prywatnej strony. Możemy się dzięki takim gestom oderwać od codziennej gonitwy, nabrać do siebie nieco więcej zaufania i sympatii, a to z kolei przekłada się świetnie na lepszą współpracę. Wszystkie badania wskazują na to, że chętniej pomagamy osobom, które lubimy. Integracja zespołu jest zatem jak najbardziej w interesie pracodawcy. Wspólne obchodzenie świąt, a także jubileuszy, to także dobre działania marketingowe, budujące wizerunek przyjaznej firmy. W elegancki sposób okazujemy tak naszemu środowisku biznesowemu wdzięczność za współpracę i starania.

Pomysły na upominki dla pracowników

Dla naszego zespołu warto jest przygotować tradycyjne, wspólne spotkanie wigilijne. Kolacja przy jednym stole to bardzo miła forma spędzenia czasu. Jeśli nie decydujemy się na odświętną kolację możemy wyrazić naszą wdzięczność poprzez elegancki podarunek. Firmowe prezenty świąteczne to coraz częstsza forma doceniania pracowników. Dzięki bardzo szerokiej ofercie produktów na Nana.com.pl możemy wybrać akcesoria, które z łatwością ozdobimy naszym logo, czyniąc z nich subtelny nośnik reklamowy. Zestawy świąteczne dla pracowników powinny być w miarę uniwersalne, zawierające powszechnie lubiane delikatesy i przydatne w codziennym życiu gadżety. Jako pomysłowe elementy świątecznego prezentu z pewnością sprawdzą się logowane kubeczki, filiżanki czy bidony, ale także zestawy do wina czy do grillowania.

swieta w pracy

Kartki wycinane laserowo dla wspólników i kontrahentów

Nie możemy także przy okazji świąt zapominać o reszcie naszego otoczenia biznesowego. Bardzo eleganckim zwyczajem jest wysyłanie kartek świątecznych. Zdecydowanie powinniśmy się skupić na ich tradycyjnej formie, czyli faktycznych kartkach, zamiast życzeń wysyłanych emailem. Na Nana.com.pl znajdą Państwo bardzo szeroką gamę kartek okolicznościowych, w tym pięknie się prezentujące świąteczne kartki wycinane laserowo. Będzie to bardzo miły i jednocześnie elegancki gest wobec naszych wspólników, podwykonawców, kontrahentów, ale także klientów. Kartki wycinane laserowo możesz elastycznie dobrać do kolorystyki swoich firmowych barw, wybrać ich wielkość, wycięty motyw oraz kolor wkładki. Na kopercie zostanie naniesione Twoje logo, czyniąc z niej szykowny i gustowny gadżet marketingowy.