2024-04-22

Jak wybrać dobry laser budowlany?

laser budowlany

Lasery budowlane (niwelatory laserowe) doceniane są za to, że nie wymagają zaangażowania kilku osób. Wystarczy tylko jedna osoba, która będzie w stanie wykonać odpowiednie pomiary, jakie przydają się m.in. do wytyczania linii prostych.

Laser budowlany – co należy sprawdzić?

Narzędzia pomiarowe Bosch cieszą się niesłabnącą popularnością. Wykorzystywane są one nie tylko w domowych warsztatach, ale także na placach budowy.

W takich właśnie miejscach, gdzie często przydaje się laser budowlany. Decydując się na jego zakup na pewno należy wziąć pod uwagę zasięg tego urządzenia. Niektóre lasery, jakie można nazwać urządzeniami do użytku domowego, mają zasięg do maksymalnie 10m. Są też takie, których zasięg wynosi 150-200m. Z tej drugiej grupy urządzeń często korzysta się na placach budowy. Nie można również zapomnieć o tym, że bardzo ważna jest również klasa odchyleń. Najlepiej patrzeć na takie niwelatory, gdzie parametr ten waha się w granicach 2 mm na 10 m. Jest to znak, że ma się do czynienia z niezwykle dokładnymi urządzeniami.

Laser budowlany – czy detektor jest ważny?

Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, gdzie dokładnie laser budowlany będzie wykorzystywany. Detektor przydaje się do odnajdywania wiązki promienia laserowego na naprawdę dużych odległościach. Jeżeli ktoś zakupi niwelator, którego zasięg będzie wynosić maksymalnie do 5m, detektor okaże się zbędną rzeczą. Ważną kwestią jest również to, czy obudowa urządzenia będzie szczelna. Jest to ważny aspekt, jeżeli ktoś z góry będzie wiedział, że będzie lasera używał często na budowie. Dzięki temu żadne zanieczyszczenia nie przedostają się do środka. Nie trzeba będzie przejmować się również wilgocią (tzn. opadami atmosferycznymi) w przypadku solidnie wykonanych niwelatorów.

Narzędzia pomiarowe Bosch doceniane są właśnie za to, że zaliczane są do klasy urządzeń wysokiej jakości. Nie tylko, jeśli chodzi o wykonane pomiary, ale także ich trwałe i solidne wykonanie.