2024-05-27

Jak zabezpieczyć dom przed złodziejem?

Zabezpieczenie domu

Dom to oaza spokoju. Powinien być on w pełni komfortowy oraz w pełni bezpieczny dla domowników. Obecnie istnieje wiele sposobów na to, aby kompleksowo zabezpieczyć domostwo przed dostępem dla osób niepowołanych.

W Polsce niestety stale rośnie liczba włamań. Chcąc zabezpieczyć swoje domy staramy się sięgać po najlepsze dostępne na rynku rozwiązania, wynajmujemy profesjonalne firmy ochroniarskie, inwestujemy w systemy kamer, czujniki, antywłamaniowe okna oraz drzwi antywłamaniowe. Wszystko to sprawia, że we własnym domu możemy się czuć bezpiecznie i komfortowo.

Nowoczesne drzwi antywłamaniowe

 Dobrej klasy, dobrze zamontowane, estetycznie wykonane drzwi antywłamaniowe to podstawa, od której warto zacząć. Wybierając drzwi zewnętrzne do domu nie powinniśmy się kierować przede wszystkim ceną, ale parametrami technicznymi oraz łatwością montażu. Zdecydowanie należy powstrzymać się od zakupu najtańszych drzwi z marketu, gdyż może odbić się to nie tylko na estetyce wykonania, ale również przynieść problemy montażowe. Dobrej klasy drzwi antywłamaniowe powinny być odporne na wyłamywanie, rozwiercanie zamka, wyważanie, przecinanie zawiasów i mocne uderzenia.

Dobrej klasy okna i rolety

Również warto zainwestować w odpowiedniej jakości okna z okuciami antywłamaniowymi. Należy zwrócić uwagę na prawidłowy montaż, aby w pełni wykorzystać potencjał stolarki. Choć wiele osób dodatkowo decyduje się na montaż kratownic w celu dodatkowej ochrony to praktycznym rozwiązaniem jest również montaż specjalnie wykonanych rolet zewnętrznych.

Zobacz także: https://openzone.pl/3-sposoby-na-aranzacje-wejscia-do-domu/

Alarm i monitoring oraz agencja ochrony

To dodatkowe sposoby na to, aby zachować bezpieczeństwo i odstraszyć potencjalnego złodzieja. Instalacja alarmu oraz systemu monitoringu pozwoli mieć kompleksowy podgląd na to, co się dzieje zarówno wewnątrz domu, jak również na jego zewnątrz. Nowoczesne rozwiązania pozwalają przekazywać obraz z kamer bezpośrednio na telefon bądź tablet. Alarm w razie włamania od razu powiadomi służby. Warto również zainwestować w profesjonalną agencję ochrony, która co jakiś czas, według warunków umowy będzie monitorować naszą posesję.

Stosując się do wyżej wymienionych wytycznych można w prawidłowy sposób zminimalizować ryzyko włamania oraz zabezpieczyć naszą rodzinę przed przykrymi konsekwencjami. Nasz dom będzie zdecydowanie bardziej bezpieczny, a domownicy pewni siebie.