2024-06-26

Jaka perkusja elektroniczna będzie odpowiednia dla początkującego?

perkusja elektroniczna

Perkusja elektroniczna to dobry wybór, jeśli chcemy cieszyć się tym instrumentem, ale nie możemy pozwolić sobie na standardową wersję. Świetnie sprawdzi się nie tylko wśród początkujących, ale również zaawansowanych. Pierwszym krokiem w stronę zakupu są poszukiwania sprzętu, który będzie spełniać nasze wymagania.

Perkusja elektroniczna – czy warto oszczędzać podczas wyboru?

Przeglądając informacje w Internecie, możemy natrafić na rożne opinie dotyczące jakości instrumentów z jakże szerokiego zakresu cenowego. Koszt perkusji elektronicznej waha się od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Powszechne jest myślenie, że osobie początkującej wystarczy tani sprzęt – nie jest to kłamstwem. Musimy jednak pamiętać, że w branży instrumentów muzycznych większa cena zazwyczaj równa się bardziej komfortowej grze i nie zawsze należy w tym wypadku oszczędzać. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzą godziny treningu lub gdy zależy nam na doskonałym brzmieniu instrumentu. Co więcej, wysoka jakościowo perkusja elektroniczna sprawi, że poczujemy się tak, jak grając na akustycznej wersji.

Na co zwrócić uwagę, poszukując perkusji elektronicznej?

Perkusja elektroniczna składa się z padów, które imitują talerze standardowej wersji. Polecana jest wersja silikonowa, która niweluje hałas i doskonale odbija pałeczkę. Powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, że pady jednostrefowe pozwalają na emisję jednego dźwięku. Większa liczba sfer pozwala na wytworzenie większej ilości efektów. Cechą bardzo przydatną jest wbudowany metronom. Solidna, starannie wykonana rama pozwoli nam cieszyć się grą bez obaw o stabilność. Kolejnym atutem będzie złącze umożliwiające podłączenie słuchawek lub połączenie się z komputerem.  Sklep muzyczny Lighting Center oferuje wiele wariantów instrumentu, spośród których możemy wybrać te o pożądanych cechach.

Wybór instrumentu to poważna i czasem kosztowna decyzja, jednak nie ma się czego bać. Z zasobem odpowiedniej wiedzy i odrobiną pomocy z pewnością znajdziemy coś dla siebie.