2024-04-23

Jakie akcesoria do biustonoszy warto mieć w swojej szafie?

ramiączka

Zmiana obwodu, dodanie niewidocznych ramiączek, zapobieganie spadaniu ramiączek – akcesoria do biustonoszy to, coś, co znacząco zwiększa funkcjonalność stanika. Współcześnie sklepy z bielizną oferują szereg udogodnień, które pozytywnie przekładają się na komfort noszenia wybranych elementów. W artykule przedstawiamy najbardziej przydatne dodatki, które koniecznie musisz mieć w swojej szafie! Zapraszamy!

Ramiączka i ściągacze

Okazja czasem wymaga, aby ramiączka z naszego biustonosza były częścią kreacji lub odwrotnie – były całkowicie niewidoczne. Świetnie w takich sytuacjach sprawdzają się takie akcesoria do biustonoszy jak ramiączka ozdobne lub przezroczyste. Pozwala to na całkowitą zmianę wyglądu biustonosza, a jednocześnie dopasowania go choćby do bluzek z otwartymi plecami, czy wiązanymi pod szyją. Świetnym rozwiązaniem są również paski obniżające zapięcie, które mają na celu przy kreacjach z odsłoniętymi plecami ukryć zapięcie od biustonosza. Hitem są natomiast ramiączka, które z przodu tworzą ozdobne aplikacje. Uzupełnią one kreacje zwłaszcza transparentne i staną się kluczem całej stylizacji.

Osłonki oraz samoprzylepne miseczki

W przypadku biustonoszy typu „soft bra” bez usztywnianych miseczek problemem są widoczne sutki. Wiele kobiet to bardzo krępuje. Nie trzeba jednak rezygnować z wygodnych i bardzo kobiecych modeli. Wystarczy zakupić samoprzylepne osłonki na sutki, które są wygodne, a jednocześnie zakrywają wrażliwe części. Do letnich kreacji natomiast najlepiej sprawdzą się takie akcesoria do biustonoszy, jak samoprzylepne miseczki. Pozwalają one na zrezygnowanie z klasycznego biustonosza do kreacji, przy których nie wyglądałby korzystnie. Takie miseczki jednak jednocześnie podtrzymują biust i nadają mu atrakcyjnego kształtu. Warto również zainwestować we wkładki żelowe, które nadają biustowi naturalny wygląd.

Przedłużacze i podkładki pod ramiączka

Na obwód naszego biustu wpływa wiele czynników. Czasem przybędzie nam kilogramów lub w zależności od fazy cyklu odłoży się woda. Nie musimy wtedy kupować nowego biustonosza. Przedłużacze to akcesoria do biustonosza, które w szafie na bieliznę powinna mieć każda kobieta. Pozwalają na zwiększenie obwodu biustonosza, bez konieczności kupowania nowego, a kosztują zaledwie parę złotych. Dla Pań, które zwłaszcza w upalne dni borykają się z obtarciami od ramiączek natomiast, polecamy podkładki silikonowe pod ramiączka. Znacząco poprawiają komfort noszenia. Tego typu akcesoria do biustonosza sprawdzą się także podczas całonocnych tańców.