2024-04-23

Jakie meble wybrać, aby spełnić wymagania BHP?

wybor mebli

Każdy pracodawca musi zadbać o przestrzeganie w firmie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Dotyczy to m.in. wyposażania pomieszczeń w meble. W wielu miejscach najlepszym rozwiązaniem są modele metalowe, np. stalowe szafy gospodarcze czy pracownicze szafki do szatni. Jakie wybrać, aby spełniały wymogi BHP? Sprawdź już teraz!

Przeznaczenie metalowych mebli BHP

Wykonane z metalu meble mają bardzo szerokie zastosowanie i doskonale sprawdzają się w firmach działających w różnych branżach. Na przykład metalowe szafy gospodarcze można wykorzystać do przechowywania m.in.:

 • środków higieny i narzędzi do utrzymania czystości w budynku,

 • różnego rodzaju niebezpiecznej chemii, w tym olejów, smarów czy paliw,

 • ważnych dokumentów, które muszą być chronione przed dostępem niepowołanych osób oraz zalaniem,

 • części wykorzystywanych np. w warsztacie mechanicznym.

Oprócz tego stalowe szafki wręcz idealnie nadają się do przechowywania odzieży i obuwia. Wykonane z grubej blachy świetnie chronią nawet cenniejsze mienie, a do tego ich zaletą jest fakt, że drzwiczki można zamykać na klucz. W efekcie doskonale sprawdzają się jako wyposażenie pracownicze, przeznaczone np. do pomieszczeń socjalnych. Nadają się również do szatni w takich miejscach, jak:

 • szpitale,

 • szkoły,

 • obiekty sportowe,

 • kluby fitness,

i wiele więcej.

Jakie meble spełniają wymogi przepisów BHP?

Meble dostosowane do standardów związanych z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy muszą być przede wszystkim solidne. Wykonane z metalu szafy BHP idealnie spełniają ten warunek. Zbudowane z grubej blachy są odporne na uszkodzenia mechaniczne i mogą wytrzymać duże obciążenia. Dzięki takiej konstrukcji doskonale nadają się zarówno do firm, jak i budynków użyteczności publicznej, gdzie narażone są na akty wandalizmu.

Wykorzystywany do budowy tych mebli metal, w tym przede wszystkim stal, ma jeszcze jedną istotną zaletę – łatwo utrzymać go w czystości. Powierzchnię można bardzo szybko zdezynfekować, a do tego usunąć z niej nawet takie zabrudzenia jak plamy po oleju czy smarze.

Oczywiście istotne jest również bezpieczeństwo użytkowania takiego wyposażenia. Metalowe szafki są wyjątkowo stabilne oraz pozbawione ostrych krawędzi.

Rodzaje metalowych mebli BHP

Bardzo ważne jest to, że meble spełniające standardy zasad bezpieczeństwa i higieny pracy można w łatwy sposób dopasować do indywidualnych potrzeb. W ofercie doświadczonych sprzedawców, takich jak Budo-EX, szafy gospodarcze lub pracownicze dostępne są w wielu różnych rozmiarach do wyboru. Oprócz tego wyposażenie to można zamówić m.in. w wersjach:

 • z dodatkowymi otworami wentylacyjnymi,

 • jedno lub wielokomorowe,

 • dzielone – szafka składa się z dwóch oddzielnych komór zabezpieczonych ryglowanymi drzwiczkami, idealna do szatni o ograniczonej przestrzeni,

 • z opcjonalnym lustrem czy wieszakami na odzież wierzchnią.

Kupuj meble BHP u sprawdzonych sprzedawców

Solidnie wykonane, stalowe meble z pewnością znajdą zastosowanie w wielu firmach i obiektach użyteczności publicznej. Dopasowane do standardów BHP będą bezpieczne w użytkowaniu, wyjątkowo trwałe i do tego funkcjonalne. Pamiętaj, aby zawsze zamawiać je od sprawdzonych sprzedawców, cieszących się na rynku doskonałą opinią.