2024-07-15

Jakie zalety ma makijaż permanentny? Poznaj je!

makijaz permanenty

Makijaż poprawia urodę, ale nie zawsze mamy czas, by go wykonać. W takim przypadku można rozważyć wykonanie makijażu permanentnego, który w trwały sposób zdobi twarz. Jak wykonuje się taki właśnie makijaż? Jakie ma on zalety?

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijażem permanentnym określa się rodzaj makijażu, który podobny jest do tatuażu, dlatego wykonuje się go po to, aby był widoczny na długi czas, nawet pomimo mycia twarzy i stosowania produktów do demakijażu.

Taki makijaż jest chętnie wykonywany przez kobiety, którym zależy na trwałym podkreśleniu swojej urody. Jest on przy tym bardzo wygodny, ponieważ może być widoczny na długi czas, chociaż warto wskazać, że z czasem zaczyna on zanikać.

Osoba, która posiada wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu takich właśnie makijażów, określaną jest jako linergistka.

Makijaż permanentny – gdzie można go wykonać?

Taki rodzaj makijażu może być wykonany jedynie przez osobę posiadającą do tego odpowiednie kwalifikacje. Takie usługi są oferowane głównie w firmach jak salony medycyny estetycznej, salony makijażu permanentnego, salony kosmetyczne.

Nie należy korzystać z niego u osób, które nie mają żadnych zaświadczeń dotyczących posiadanych kompetencji, ponieważ może prowadzić to do poważnych problemów ze skórą, a nawet trwałego oszpecenia.

Wybierz profesjonalny makijaż permanentny Gdynia – https://laserline.pl/makijaz-permanentny/ – skorzystaj z usług w sprawdzonym gabinecie, gdzie otrzymasz najwyższej jakości obsługę!

Jakie są rodzaje makijażu permanentnego?

Makijaż tego typu może być wykonany w różnych wariantach. Zaliczane są do nich głównie:

Makijaż permanentny brwi

To jeden z najczęściej zamawianych typów makijaży, który pozwala na trwałe podkreślenie brwi. Pozwala on na nadanie im nowego konturu oraz na ich optyczne zagęszczenie, dlatego też powoduje, że oprawa oczu wygląda wtedy bardzo efektownie.

Stosowane są różne techniki takiego makijażu, między innymi może być on wykonany techniką zacieniania ombre czy piórkową, która imituje pojedyncze włoski.

Jeżeli więc brwi są cienkie, jasne, przerzedzone, w takim przypadku ta usługa może być bardzo dobrym wyborem.

Makijaż permanentny powiek

Za pomocą tego typu makijażu można natomiast uzyskać widoczne na powiekach kreski. To dobry wybór dla kobiet, które regularnie prowadzą taki właśnie make-up i chcą trwale podkreślić swoją urodę.

Makijaż permanentny ust

Trzecia popularna usługa w tym zakresie to makijaż trwały ust. Wykonuje się go z użyciem pigmentów podobnych do czerwieni wargowej.

Makijaż permanentny ust świetnie nadaje się wtedy, gdy usta są blade, słabo zarysowane, cienkie, asymetryczne. Wtedy mogą one uzyskać bardziej wyrazisty wygląd.