2024-04-22

Jakie zastosowanie ma cięcie laserem?

ciecie laserowe

Dlaczego cięcie laserem budzi tak duże zainteresowanie wielu przedsiębiorców działających w różnych gałęziach przemysłu? Ponieważ jest to technika wszechstronna i niezwykle skuteczna. Gwarantowana jest tu precyzja i szybkość. Technologie tego typu mają zastosowanie na przykład w przemyśle metalowym, lotniczym albo elektronicznym.

Cięcie laserem stosowane w wielu branżach przemysłowych

Są takie rozwiązania technologiczne, które będą szczególnie cenione przez wielu przedsiębiorców z uwagi na gwarantowanie procesów produkcyjnych bardziej precyzyjnych i szybszych. Tym właśnie charakteryzuje się cięcie laserem, które jest stosowany na bardzo dużą skalę na całym świecie na przykład w przemyśle metalowym. Laser idealnie się sprawdza w przypadku stali nierdzewnej, aluminium albo miedzi i tytanu. To technika wykorzystywana w produkcji elementów samochodowych, a także konstrukcji metalowych.

Powszechnie także laser stosuje się w przemyśle lotniczym. Ta branża szczególnie będzie wymagać precyzyjnego wycinania, jeżeli chodzi o części do samolotów i helikopterów. Laser perfekcyjnie wycina różne kształty w materiałach takich jak blacha. Chodzi głównie kształt elementów strukturalnych, skrzydeł, kadłubów i owiewek. Precyzja musi tu być wzorcowa.

Cięcie laserem stosowany w przemyśle reklamowym i nie tylko

Wycinanie z wykorzystaniem lasera sprawdza się także w przemyśle reklamowym. Trudno znaleźć lepsze rozwiązanie, aby szybko wyciąć literę, kształty albo wzory w różnych materiałach. To może być drewno albo sklejka, czy też pianka lub pleksi. Dzięki temu można wycinać także matryce do produkcji reklamowych tabliczek.

Aktualnie trudno sobie także wyobrazić prawidłowo realizowane procesy produkcyjne w przemyśle meblarskim, gdyby nie było wykorzystywane cięcie laserem. Dzięki niemu gwarantowana jest nie tylko obróbka metali, ale również drewna różnej grubości i w przypadku różnych gatunków. Laser gwarantuje właśnie perfekcyjne kształtów i otworów lub zdobień, ale także grawerowanie w sklejce albo fornirze.