2024-06-25

Kosmiczna technologia w służbie fitness

Zajęcia fitness

Nietuzinkowy, wielofunkcyjny, oparty na technologii wykorzystywanej w narzędziach treningowych dla astronautów, a przy tym prosty i możliwy do wykorzystywania w domu i na siłowni – Space Stretch Max®. Nowoczesna guma treningowa i hit sezonu fitness 2019.

Fitness

Space Stretch Max® to nowość od Gipara Fitness, która szturmem wkroczyła do sal fitness i siłowni. Pozornie prosty produkt w rzeczywistości okazuje się nietuzinkowym i wielofunkcyjnym przyrządem, który ma szansę stać się obowiązkowym akcesorium w każdym, podążającym za trendami klubie.

Space Stretch Max® oryginalnie został zaprojektowany jako narzędzie treningowe dla astronautów przebywających w stanie nieważkości. Technologia, która sprawdziła się w przestrzeni kosmicznej, teraz znalazła zastosowanie w mniej ekstremalnych warunkach, w których również sprawdza się znakomicie. Space Stretch Max® jest idealny zarówno do treningu personalnego, jak i grupowego. Przy pomocy gumy można wykonać 16 ćwiczeń angażujących wszystkie partie ciała, aktywując aż 8 grup mięśniowych. Można więc modelować całe ciało lub pracować nad wybranymi jego partiami. Ćwiczenia z wykorzystaniem tego akcesorium doskonale nadają się do wzmacniania i zwiększania elastyczności mięśni. Space Stretch Max® może być używany podczas treningu o niskiej intensywności, a także jako element interwałowego treningu metabolicznego, co pozwala zwiększyć przemianę materii i przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej.

Do wyzwań przez szkolenia

Co ważne, ćwiczyć z kosmiczną gumą może każdy, bez względu na stopień przygotowania czy zaawansowania treningów. Gwarantująca wytrzymałość konstrukcja mostkowa i wygodne uchwyty, które nie wrzynają się w dłonie, pozwalają na komfortowy trening z indywidualnym doborem obciążenia. Zastosowanie dodatkowego gryfu daje możliwość zróżnicowania ćwiczeń. By ułatwić pełne wykorzystanie możliwości sprzętu, zespół Gipary przygotował specjalnie dla instruktorów i trenerów personalnych szkolenie Space Revolution, które pomoże im przygotować nowe wyzwania treningowe dla klubowiczów.

Mimo, że zajęcia z wykorzystaniem Space Stretch Max® są w Polsce nowością, szybko zyskują na popularności. Akcesoria wykorzystuje już ponad 50 klubów w kraju. Guma doskonale nadaje się także do ćwiczeń indywidualnych. Zajmuje mało miejsca i jest „lekka jak piórko”, można trenować z nią w domu lub zabrać w podróż i ćwiczyć w hotelu czy na świeżym powietrzu.