2024-04-22

Niepubliczne przedszkole – poznaj jego zalety

przedszkole niepubliczne dla dzieci

Wybór odpowiedniego przedszkola to znacznie ważniejsza kwestia niż mogłoby się to wydawać. Dziecko w młodym wieku potrzebuje bowiem odpowiednich warunków do komfortowego i harmonijnego rozwoju. To właśnie w wieku przedszkolnym dziecko zaczyna poznawać świat oraz uczyć się życia w społeczeństwie. Jakie są zalety wynikającego z wyboru przedszkola niepublicznego?

Czym różni się przedszkole niepubliczne od publicznego?

Główna rzecz, która odróżnia niepubliczne przedszkole w Warszawie na Mokotowie od publicznego to oczywiście właściciel. W wypadku przedszkola publicznego jest nim lokalny samorząd podczas gdy placówką niepubliczną zarządza osoba prywatna, która postanowiła je założyć.

Oczywiście nie można zapomnieć również o tym, że przedszkola prywatne w Warszawie zawsze są płatne i wymagają regularnego opłacania czesnego, podczas gdy znaczna większość edukacji w przedszkolu publicznym jest darmowa i rodzice zazwyczaj dopłacają jedynie za dodatkowe zajęcia, godziny czy też czasem za wyżywienie.

Jakie są zalety przedszkola niepublicznego?

Do największych zalet przedszkoli niepublicznych można zaliczyć na przykład to, że zazwyczaj działają również w wakacje. Dla rodziców, którzy mają regularną pracę jest to ogromne ułatwienie, gdyż praktycznie niemożliwe jest wzięcie urlopu na tak długi okres, który pozwoli się zająć dzieckiem w okresie, w którym przedszkole publiczne po prostu nie działa.

Kolejna kwestia, która sprawia, że przedszkole niepubliczne jest bardzo dobrym wyborem to jego bogata oferta edukacyjna. Wiele takich przedszkoli w czesnym zawiera opłaty za dodatkowe zajęcia takie jak na przykład nauka języków obcych, czy też dodatkowe zajęcia ruchowe odbywające się na przykład na basenie, gdzie dzieci mogą kształcić swoje ciało w zdrowy i bezpieczny sposób.

Nie można również zapomnieć o tym, że przedszkola niepubliczne częściej mogą sobie pozwolić na zatrudnienie wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, która posiada odpowiednie podejście do dzieci w wieku przedszkolnym, dzięki któremu te czują się komfortowo podczas pobytu w przedszkolu.