2024-06-26

Nowe trendy we wnętrzach. Geometryczne motywy

Nowoczesna aranżacja wnętrz

W miejskich wnętrzach z roku na rok rośnie popularność prostych, industrialnych rozwiązań opartych na elementach związanych z betonem architektonicznym. Jest to jeden z fundamentów dla nowoczesnych projektów wnętrz. W ten współczesny trend doskonale wpisuje się nowa kolekcja Villeroy & Boch – Falconar, która w sposób naturalny odwzorowuje beton. Obejmuje ona geometryczne formy, a dekory tworzą strukturę plastra miodu.

Nowe trendy we wnętrzach

Ceramiczne płytki podłogowe w kolekcji Falconar marki Villeroy & Boch mają całkiem nowe, innowacyjne wykończenie powierzchni – vilbotouch. Takie rozwiązanie pozwala zachować delikatną i gładką powierzchnię płytek, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo ich użytkowania przez właściwości antypoślizgowe. Płytki dostępne są w trzech odcieniach: clay, opal grey i carbon, a dzięki trzem formatom 30 x 60 cm, 60 x 60 cm i 60 x 120 cm otwierają szereg możliwości układania – od pojedynczych formatów aż po nietypowe kombinacje. Płytki ścienne z kolekcji Falconar dostępne są w formacie 40 x 120 cm, który doskonale prezentuje się w łazience i podobnie jak płytki o wymiarach 30 x 60 cm, posiadają subtelną strukturę siatki, która nadaje im wyjątkowy efekt.

Dekor w kolekcji Falconar zaprojektowany został na bazie szkliwionego gresu porcelanowego, który posiada strukturę siatki łączącej się z geometrycznymi, sześciokątami odwzorowującymi strukturę plastra miodu. Ten ponadczasowy design dodaje niewątpliwie charakteru ekstrawagancji i indywidualności wnętrzu. Dekor dostępny jest w formatach 60 x 120 cm i 30 x 120 cm w kolorach pasujących do płytek podłogowych. Można go układać zarówno na ścianie, jak i na podłodze tworząc niebanalne pomieszczenie lub podkreślając i wyróżniając jedną ze stref. Uzupełnieniem koncepcji jest mozaika 7,5 x 7,5 cm na siatce w arkuszach o wymiarach 30 x 30 cm oraz cokoły w formacie 7,5 x 60 cm – również dostępne we wszystkich kolorach płytek podłogowych. Tak szeroka i bogata gama kolorów oraz formatów daje nieograniczone możliwości projektowe dla architektów.

Gama płytek ceramicznych Falconar Villeroy & Boch została nazwana tak jak inspiracja dla projektantów – lekki samolot kanadyjski, który zdaniem twórców doskonale odwzorowuje symbiozę technologii i designu. Innowacyjne wykończenia, struktury i efekty są z jednej strony oparte na nieszablonowej  estetyce, a z drugiej – niezwykle funkcjonalne. Kolekcja Falconar Villeroy & Boch idealnie sprawdzi się w mieszkaniach oraz w budynkach handlowych czy przemysłowych – szczególnie na dużych przestrzeniach pozwalających na niebanalne aranżacje. Płytki można projektować w całym domu – w łazience, kuchni, przedpokoju, jak i w salonie czy sypialni, gdzie nadadzą indywidualnego charakteru wnętrzom. Sprawdzą się także w restauracjach, lobby hotelowym, butikach i sklepach.