2024-04-23

Oświadczyny w Tatrach, czyli jak zorganizować wyjazd zaręczynowy

zareczyny gorach

Oświadczyny poprzedzają jedną z ważniejszych decyzji i są preludium do wspólnego życia. Na zawsze pozostaną niezatartym wspomnieniem wkroczenia na nową, pełną niespodzianek drogę. Dlatego prośba o rękę wybranki musi mieć charakter uroczysty i wyjątkowy. Warto więc na zaręczyny wybrać okoliczności niezwykłe i pełne magii. Przeczytaj, czy Tatry są dobrym miejscem na oświadczyny.

Zaręczyny pod Giewontem

Jesteście razem od dłuższego czasu i czujesz, że nadszedł czas na kolejny krok. To najlepszy moment na podjęcie decyzji o wspólnym życiu. Najpierw jednak musisz poprosić wybrankę serca o rękę. Pamiętaj, że oświadczyn wymagają specjalnej oprawy i przygotowań. Ważne jest wybranie odpowiedniego czasu i miejsca. Jeśli obydwoje kochacie przyrodę i wyjątkowe otoczenie, a szczególnie góry, to warto zadecydować się na zaręczyny pod Tatrami u stóp śpiącego rycerza, czyli Giewontu. Tutejsza atmosfera i wyjątkowa aura gór będzie znakomitym tłem dla Waszej uroczystości.

Kameralny hotel w górach

Zanim zaczniesz planować szczegóły zaręczyn i zastanawiać się jaką mową zaręczynową oszołomić partnerkę, musisz wybrać dobry hotel w górach. Najlepszym wyborem będzie znalezienie butikowego hotelu pod Tatrami, oddalonego od gwarnych miejsc i położonego w spokojnej części miasta. Takim obiektem jest kameralny i ekologiczny Hotel Eco Tatry, zlokalizowany tuż przy Tatrzańskim Parku Narodowym w Kościelisku. Jest to wyjątkowy hotel, którego właściciele przykładają dużą wagę do ekologii, a szczególnie do ograniczania emisji odpadów, a także wykorzystywania energii odnawialnej.

Zadbaj o inne atrakcje

Mimo, że zamieszkaliście w luksusowych pokojach z pięknym widokiem, a obsługa hotelu spełnia Wasze wszystkie życzenia, warto pomyśleć o dodatkowych atrakcjach. Możecie spędzić miło czas we dwoje w hotelowej strefie SPA z jacuzzi i sauną, gdzie oddacie się relaksowi po szczęśliwie przyjętych zaręczynach. Równie dobrym pomysłem może być skorzystanie z zakopiańskiej oferty kulturalnej.

Jak można aktywnie spędzić czas w Tatrach?

Po wybornym i sytym śniadaniu, na którym nie zabraknie góralskich przysmaków, możecie udać się na długi spacer lub bardziej wymagającą wędrówkę w góry. Dobry hotel tatrzański zapewnia wygodny dostęp do wielu szlaków górskich i spacerowych, takich choćby jak Droga pod Reglami, czy drogi do dolinek pod Giewontem.