2024-07-22

Sucha karma dla psa – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

karma dla psa

Jeśli jesteś właścicielem zwierzęcia, to prawdopodobnie doszedłeś do wniosku, że nie ma czegoś takiego jak przeciętny pies. Aby Twój pupil był zdrowy i szczęśliwy, potrzebujesz odpowiedniej karmy — takiej, która pomoże Ci zapobiec takim problemom jak alergie czy przyrost wagi. Ale skąd wiesz, która z nich jest najlepsza? Jeśli dbasz o swojego pupila, dobrze wiesz, że byle jaka sucha karma dla psów nie zapewni mu odpowiednich wartości odżywczych, dlatego poniżej mamy dla Ciebie kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu.

Przeczytaj etykietę, aby uzyskać gwarantowaną analizę

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące karmy lub jej składników, przeczytaj etykietę. Szukaj suchej karmy dla psów, która ma gwarantowaną analizę składników odżywczych. Tabela ta wyszczególnia, jaki procent każdego składnika odżywczego znajduje się w 100 gramach produktu. Szukaj suchej karmy dla psów o zawartości minimum 26% białka i 16% tłuszczu. Te liczby zapewniają idealną równowagę w diecie Twojego pupila i pomagają utrzymać zdrową skórę i sierść, napięcie mięśni i zdrowie serca.

Wybierz produkt, w którym pierwszym składnikiem jest mięso marki własnej

Pierwszy składnik na etykiecie karmy dla psów to ten o największej objętości. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój pupil otrzymuje wysokiej jakości białko, szukaj produktów, których pierwszym składnikiem jest mięso marki własnej lub coś podobnego.

Mięso marki własnej z etykiety oznacza źródło białka stosowane w karmach w puszkach, które nie jest pierwotnie przeznaczone do spożycia przez ludzi. Obejmuje ono każde mięso zwierzęce, które zostało przetworzone na mielone lub duszone, takie jak okrawki wołowe — resztki tkanki mięśniowej po usunięciu tłuszczu w procesie przetwarzania — oraz kurze łapki, które są częstym źródłem taniego białka w karmie dla zwierząt, ponieważ zawierają kości. Termin „Mięso marki własnej” odnosi się do produktów wytwarzanych przez producentów na podstawie umowy z innymi firmami, które następnie oznaczają je własnymi nazwami i sprzedają je niezależnie od marek tych producentów.

Jeżeli szukasz suchej karmy dla psów z wysokiej jakości mięsem, https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Sucha-karma-dla-psa-332.html oferuje sprawdzone karmy dla psów w przyzwoitej cenie.

Znajdź suchą karmę dla psów wolną od konserwantów i dodatków

Odpowiednia sucha karma dla psów to ciężki wybór, dlatego szukaj składników najwyższej jakości. Oznacza to unikanie konserwantów i dodatków.

Patrząc na etykietę składników, zobaczysz długą listę składników, z których składa się karma dla Twojego pupila. Składniki te są wymienione w kolejności malejącej według ich wagi w produkcie. Pierwsze dwa lub trzy składniki powinny być oparte na mięsie, takim jak kurczak, wołowina lub jagnięcina. Im wyżej na liście znajdują się te składniki i im mniej są przetworzone, tym lepiej dla zdrowia Twojego psa.

Szukaj karm, które nie zawierają żadnych konserwantów ani sztucznych barwników, bo te mogą być szkodliwe dla zdrowia psów — zwłaszcza jeśli spożywają je regularnie przez wiele lat!

Sucha karma dla psów — szukaj składników organicznych

Prawdą jest, że wiele psów nie ma żadnych problemów zdrowotnych związanych z chemikaliami stosowanymi w rolnictwie konwencjonalnym, ale prawdą jest również, że składniki organiczne są lepsze dla Twojego psa. Karma organiczna jest uprawiana bez użycia pestycydów, herbicydów, hormonów i antybiotyków — oznacza to nie tylko mniejszą ilość chemikaliów w diecie Twojego psa, ale także wyższą wartość odżywczą karmy niż karmy uprawiane w sposób konwencjonalny. Oprócz tego, że karma jest zdrowsza dla Twojego zwierzęcia (a tym samym lepsza dla Ciebie), składniki organiczne są również mniej szkodliwe dla środowiska.

Podsumowując

Stosując te wskazówki, możesz mieć pewność, że Twój pies będzie codziennie spożywał zdrowy i pożywny posiłek. Psy są bardzo lojalnymi towarzyszami, więc ważne jest, abyśmy upewnili się, że dajemy im wszystko, czego potrzebują, aby pozostać szczęśliwymi i zdrowymi!