2024-04-22

Surowiec do produkcji płyt pilśniowych – jak powstaje?

plyta pilsniowa

Płyty pilśniowe to często wykorzystywany materiał budowlany. Proces ich produkcji nie jest skomplikowany. Jak dokładnie się je produkuje? Jaki surowiec jest do tego wykorzystywany?

Płyty pilśniowe – z czego się je produkuje?

Jednym z materiałów budowlanych, które często wykorzystuje się na różnego rodzaju budowach czy pracach remontowych są płyty pilśniowe. Są to tafle wykonane z odpadów drewna, najczęściej iglastego, z dodatkiem żywicy syntetycznej lub innej substancji łączącej. O jakości płyty w dużej mierze decyduje rodzaj drewna, z jakiego została wykonana. Surowiec do produkcji płyt pilśniowych w Warszawie warto jest sprowadzać ze sprawdzonego źródła, które profesjonalnie zajmuje się odpadami drewnianymi.

Płyty pilśniowe mogą być wykorzystywane do wielu prac. Idealnie sprawdzają się jako warstwa izolacyjna podłogi czy ścian. Pozwalają wygłuszyć hałasy oraz zapewnić ochronę termiczną. Często są również wykorzystywane przez producentów meblowych. Dostępne są w różnych wielkościach i grubościach, dzięki czemu można łatwo dopasować je do własnych potrzeb. Mają również różne rodzaje twardości – w zależności od procesu produkcji.

Gdzie pozyskać odpady tartaczne?

Wszelkiego rodzaju odpady, powstające podczas obróbki drewna mogą mieć różne zastosowanie. Możliwe jest wykorzystanie ich jako biomasy do pieca. Stają się naturalnym paliwem, o mniejszej szkodliwości dla środowiska naturalnego. Przydają się do produkcji wcześniej wspomnianych płyt pilśniowych. Mogą być również wykorzystywane jako ściółka zarówno w ogrodnictwie, jak i rolnictwie. Ważne, żeby odpady pochodziły ze sprawdzonego miejsca i były dobrej jakości. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych firm zajmujących się togo rodzaju resztkami. Oferują one sprzedaż, transport i skup odpadów tartacznych. Daje to pewność, że ścinki będą dobrej jakości, odpowiednio przechowywane, a co za tym idzie sprawdzą się jako surowiec do dalszego przetwarzania.