2024-05-27

Twoja nowoczesna łazienka – porady i wskazówki

nowoczesna łazienka

Wykończenie wnętrza to niełatwy proces – trzeba tu uwzględnić naprawdę wiele elementów i dokonać wielu wyborów. Mimo wszystko warto! Odpowiadająca nam estetyka jest kluczowa – w końcu gdzie potrzebujemy poczuć się bardziej komfortowo niż w naszym własnym mieszkaniu? Sama łazienka już dawno przestała pełnić jedynie funkcjonalną rolę. Obecnie jest również dla domowników miejscem relaksu i odpoczynku. Łazienka w nowoczesnym wydaniu to prosta forma, ale także elegancja i dbałość o nawet najmniejsze detale. Podpowiadamy, jak urządzić nowoczesną łazienkę, stawiając na właściwy dobór elementów wykończeniowych i armatury.

Spis treści:

Nowoczesna łazienka – prysznic czy wanna? A może jedno i drugie?

Nowoczesna łazienka – na jakie płytki się zdecydować?

Nowoczesna łazienka – postaw na właściwe oświetlenie

Nowoczesna łazienka – prysznic czy wanna? A może jedno i drugie?

Większość z nas jest posiadaczami łazienek o niewielkiej powierzchni. Aranżacja małej łazienki oznacza zwykle decyzję w temacie: wanna czy prysznic? Chociaż długie kąpiele w wannie są niewątpliwie kuszące, w nowoczesnych wnętrzach lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa. Wyjątkowo efektownie prezentują się prysznice typu walk-in, czyli takie pozbawione brodzika, do których wejście znajduje się na równi z podłogą łazienki. Dzięki szklanym ściankom i ukrytemu w podłodze odpływowi, przestrzeń łazienki staje się optycznie większa, a pomieszczenie zyskuje lekkość i styl. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest także wanna z prysznicem – w jednym! Nowoczesna wanna tego typu wyposażona jest w prosty, przezroczysty, szklany parawan, który idealnie współgra z minimalistycznym wnętrzem.

Nowoczesna łazienka – na jakie płytki się zdecydować?

nowoczesna łazienka

Jakie płytki wybrać, aby podkreślić nowoczesny styl w łazience? Przede wszystkim – wielkoformatowe. Możemy postawić na te błyszczące lub matowe, raczej jednak bez mocnych wzorów. Aby przełamać monotonię wybranych kafli, zdecydujmy się na inne drobne elementy wykończenia w kontrastującym kolorze. W nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, z uwagi na swoją surową fakturę, doskonale wpisze się także beton architektoniczny. Miejmy jednak na uwadze, że betonowe płyty mają swoją wagę, wybrana ściana musi zatem wykazywać odpowiednią odporność na obciążenia.

Nowoczesna łazienka – postaw na właściwe oświetlenie

nowoczesna łazienka

Aranżacja wnętrza łazienki to oczywiście również dobór właściwego oświetlenia. Pomieszczenie to często jest pozbawione dostępu do światła naturalnego, dobrze jest zatem zadbać o kilka źródeł oświetlenia. Do łazienki w nowoczesnym stylu najbardziej pasować będą diody LED, wprowadzające do wnętrza przyjemne, nie nazbyt intensywne, rozproszone światło. Warto również postawić na mocniejsze podświetlenie lustra – dzięki temu nasza łazienka zyska na funkcjonalności. Odpowiednio przemyślane oświetlenie łazienki zagwarantuje nam bardzo pożądany efekt przestronności wnętrza – nawet w przypadku niewielkiego pomieszczenia.