2024-07-22

Urządzenia do jonoforezy – jak działają?

Odpowiednie leczenie niektórych schorzeń wymaga zastosowania dość nietypowych metod, takich jak na przykład jonoforeza. Wymaga ona wykorzystania specjalnego sprzętu, który pozwoli na odpowiednie wprowadzenie leku przez skórę lub śluzówkę. Gdzie możemy kupić dobre urządzenia do jonoforezy i jak one działają?

Gdzie kupić dobre urządzenia do jonoforezy?

Niektóre schorzenia wymagają zastosowania jonoforezy jako formy leczenia. Do jej użycia wymagane są jednak specjalne urządzenia do jonoforezy, które oczywiście nie są powszechnie dostępne w sklepach. Nie oznacza to jednak, że ich zakup jest bardzo trudny. Trzeba po prostu wiedzieć w jakim miejscu szukać takich urządzeń.

Najczęściej urządzenia do jonoforezy może oferować sklep podologiczny. Gdy chcemy skorzystać z jego usług możemy zdecydować się na usługi sklepu internetowego lub z pomocą sieci odszukać miejsce, w którym działa najbliższy sklep podologiczny, w którym bez większych problemów kupimy urządzenie do jonoforezy.

Jak działają urządzenia do jonoforezy?

Działanie urządzeń do jonoforezy jest dość proste. Jonoforeza jest bowiem formą elektroterapii. Polega ona na wprowadzeniu do organizmu jonów, czyli cząstek obdarzonych ładunkiem elektrycznym. Ich dostanie się do ciała pozwala na zaaplikowanie do ciała substancji zwanych elektrolitami, które są w stanie ulegać dysocjacji elektrolitycznej. Mowa tu więc o takich substancjach jak kwas salicylowy, jod, wapń, ketoporofen, penicylyny, czy też jad pszczeli. Lista jest oczywiście znacznie dłuższa.

Aby możliwe było podanie jonów przez skórę lub ślużówkę do ciała, specjalne urządzenie do jonoforezy wytwarza galwaniczny prąd stałych. W ten sposób możliwe jest wykonane bezbolesnego i bezpiecznego zabiegu. Jonoforeza jest wykorzystywana w leczeniu takich schorzeń jak zwyrodnieniowe oraz zapalne schorzenia narządów ruchu, uszkodzenia nerwów, czy też przy zaburzeniach miejscowego ukrwienia tkanek. Są one bardzo skuteczne w pomocy w leczeniu tych właśnie schorzeń.