2024-04-20

W jaki sposób zapuścić brodę – o czym należy pamiętać?

Zapuszczanie brody

Broda stanowi w ostatnim czasie niemal nieodłączny element stylizacji modnego mężczyzny. Jeszcze do niedawna przez wielu kojarzona raczej z dość niskim poziomem dbania o siebie, obecnie weszła do kanonu bycia na topie. Wiele w tym miało znaczenie pojawienie się barberów, czyli profesjonalistów, którzy dbają o zarost w każdym calu i wskazują, jak prawidłowo o niego dbać. Co więc należy zrobić, aby zapuścić brodę i wyglądać tym samym modnie? Podpowiadamy.

Zapuszczanie brody – podjęcie decyzji

Zapuszczanie brody niesie ze sobą wiele konsekwencji. To wbrew pozorom dość spore wyzwanie, któremu sprostać mogą nieliczni. Dlaczego? Otóż dlatego, że wymaga ono poświęcenia sporej ilości czasu. Pielęgnacja zarostu i jego odpowiednie dobranie do kształtu twarzy, jak również sposobu ubierania się stanowi często nie lada wyzwanie. Można więc spróbować mu sprostać w pojedynkę, samodzielnie, albo skorzystać z usług profesjonalnego barbera, co znacznie ułatwia cały proces pojawienia się zarostu, jak i kolejnych etapów jego powstawania. Ważne jest podjęcie decyzji, a potem realizowanie całego planu związanego z zapuszczaniem i pielęgnacją zarostu, jeśli chcemy wyglądać po prostu estetycznie.

Czy maszynka do golenia to dobry pomysł?

Jeśli chodzi o pozbywanie się z twarzy zarostu to jak najbardziej, chociaż nie ma to jak prawdziwe ostrze dobrej jakości brzytwy, które poradzi sobie z każdym najmniejszym włoskiem. Jeśli jednak rozpoczynamy przygodę z zapuszczaniem brody, najlepiej zapomnieć o czymś takim, jak maszynka do golenia. Dlaczego? Otóż dlatego, że jest to narzędzie, które prędzej czy później będzie kusiło każdego początkującego brodacza. Powstający zarost często powoduje podrażnienia skóry, swędzenie, a nawet pieczenie. Nie dziwi więc fakt, że wielu początkujących brodaczy po prostu chciałoby się więc go jak najszybciej pozbyć.

Zobacz także: https://newsweb.pl/dlaczego-warto-korzystac-z-uslug-barbera/

Nadanie odpowiedniego kształtu

Broda nie powinna żyć przysłowiowym własnym życiem, a mieć ściśle określony plan powstawania. Warto wyznaczyć jej ścieżkę, którą ma kroczyć pojawiając się na naszej twarzy. Tutaj bardzo pomocny będzie barber, który nie tylko będzie potrafił ujarzmić powstający zarost, ale również nadać mu kształt, który będzie pasował do naszej twarzy. Nie bez znaczenia jest także to, że profesjonalista bez problemu będzie również mógł dopasować do niego fryzurę – w końcu ma to być zgrany duet.