2024-04-17

Z czego wynika popularność okien PCV?

okna pcv

Choć na rynku, od dłuższego czasu, dostępne są różne rodzaje okien, to okna z PCV od wielu dekad cieszą się niesłabnącą popularnością. Zastąpiły niegdyś jedyne z dostępnych rozwiązań, jakim były okna drewniane i nie zostały wyparte z rynku przez okna aluminiowe. Okna z PCV cieszą się dużą popularnością m.in. ze względu na korzystny stosunek jakości do ceny i wysoką funkcjonalność. Poznaj ich wszystkie zalety.

Dlaczego okna z PCV wybierane są najczęściej?

Okna plastikowe to wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie, jeżeli chodzi o możliwości zastosowania. Doskonale sprawdzają się zarówno w budynkach wielomieszkaniowych, jak i domach jednorodzinnych oraz budynkach użyteczności publicznej, w których nie zostały zaprojektowane znacząco odbiegające wielkością od standardowych przeszklenia. Popularność okien z PCV związana jest także z ich dostępnością nie tylko w standardowych rozmiarach. Warto zwrócić także uwagę na łatwość pielęgnacji okien z PCV, które są odporne na odbarwienia i nie wymagają systematycznej pielęgnacji, impregnacji oraz malowania, co jest niezbędne np. w przypadku okien z profilami drewnianymi. Wysokiej jakości, różnorodne okna z PCV oferuje m.in. firma NOWY DOM, w której ofercie znajdziemy nie tylko okna fasadowe (elewacyjne), ale także drzwi balkonowe i okna dachowe.

Na co zwrócić uwagę, wybierając okna z PCV?

Okna z PCV to doskonałe rozwiązanie do większości budynków. Ze względu na obowiązujące normy jakości oraz przepisy dotyczące ochrony środowiska naturalnego, które uwzględniają m.in. ograniczenie emisji CO2 do atmosfery, dostępne obecnie na rynku nowe okna plastikowe pozwalają na ograniczenie strat energii cieplnej. W sprzedaży nie są dostępne okna z PCV, które odbiegają pod względem parametrów od obowiązujących norm, a producenci okien zapewniają możliwość zamówienia stolarki otworowej na indywidualne zamówienie, co ułatwia dopasowanie okien z PCV do indywidualnych potrzeb i specyfiki budynku.

Podsumowując, okna z PCV to korzystne cenowo, trwałe i niewymagające zabiegów pielęgnacyjnych rozwiązanie. Od lat ten rodzaj okien nie traci na popularności, co jest związane z wysoką funkcjonalnością, estetycznym wyglądem, doskonałymi parametrami, które pozwalają na skuteczną termoizolację budynku, a także możliwością wyboru spośród różnych rozmiarów i kolorów profili okiennych.