2024-05-27

Zakynthos – dlaczego jest tak chętnie odwiedzany?

wakacje na zakynthos

Grecja to kraj, który nieustannie zachwyca turystów swoim zróżnicowanym pięknem. Państwo to posiada w swoich granicach ponad 2,5 tysiąca wysp. Jedne z nich są zamieszkane, drugie nie, ale każda zachwyca swoim unikatowym klimatem. Jedną z najchętniej odwiedzanych przez Polaków greckich wysp jest Zakynthos. Czym przyciąga ona podróżników? Oto kilka powodów!

Zapierające dech w piersiach krajobrazy

Zdjęcia pochodzące z Zakynthos nie bez przyczyny można spotkać na wielu pocztówkach z Grecji. Wyspa ta wręcz zachwyca swoim naturalnym pięknem. Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc jest Zatoka Wraku. Jest to niewielka zatoczka otoczona ze wszystkich stron wysokimi klifami. Na jej końcu położona jest niewielka plaża, która skrywa wrak statku, od którego pochodzi jej nazwa.

To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania ta malownicza wyspa. Popularną atrakcją jest także rejs do Błękitnych Grot. Jest to zbiór kilku jaskiń oraz grot, do których można wpłynąć łódką. Mieniące się różnymi odcieniami błękitu skalne zwieńczenia od lat zachwycają swoim pięknem turystów. Jeśli chcesz doświadczyć tego magicznego klimatu, sprawdź https://www.traveligo.pl/ i wybierz ofertę, która pozwoli Ci dotrzeć do tego miejsca!

Najpiękniejsze plaże w Grecji

Wiecie, dlaczego ludzie, planując wakacje w Grecji, tak chętnie wybierają Zakynthos? Ponieważ wyspa ta słynie z najpiękniejszych plaż w całym kraju! Jeżeli jesteś fanem leniwego wypoczynku na piasku, to koniecznie odwiedź jedną z nich. Jedną z cieszących się największą popularnością plaż jest Laganas. Jest to miejsce otoczone infrastrukturą turystyczną, które tętni życiem przez całą dobę

Godnym odwiedzenia miejscem jest także Tsivili. Ta piaszczysta plaża oznaczona jest Błękitną Flagą, którą otrzymują jedynie najczystsze plaże na świecie. Będąc na Zakynthos, koniecznie należy również odwiedzić plażę Gerakas. Jest to miejsce magiczne, ponieważ to właśnie tam jaja składają żółwie wodne Ceretta ceretta, które są symbolem wyspy. Oprócz tego otaczające ją wody są znakomitym miejscem do nurkowania.

Zobacz także: https://webking.com.pl/egipt-czy-warto-udac-sie-tam-w-listopadzie/

Zakynthos – dla każdego coś dobrego

Kolejnym powodem, dla którego turyści wybierają wakacje na Zakynthos, jest szeroka oferta turystyczna dla różnych osób. Wyspa jest wręcz usiana różnego rodzaju ośrodkami turystycznymi. Wspomniane już wyżej Laganas to znakomity wybór dla miłośników imprez i nocnego życia. Oprócz urokliwej plaży znajdziemy tam również mnóstwo barów, klubów i dyskotek. Imprezy tam trwają przez całą noc, aż do białego rana!

Zakynthos to również znakomite miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi. W ich przypadku szczególnie warto się udać do kurortów Kalamaki i Tsivili. Są to miejsca, gdzie znajdziemy piękne plaże, ale także m.in. park wodny, który będzie dużą atrakcją dla całej rodziny. Ogromnym plusem wspomnianych miejscowości jest rozbudowana infrastruktura, a także duża liczba tawern, gdzie można skosztować lokalnych przysmaków.