2024-06-25

Zdalne szkolenie BHP – jak znaleźć dobrą firmę szkoleniową?

szkolenie bhp online

Zdalne szkolenie BHP to oszczędność czasu i pieniędzy, a także wygoda przyswajania wiedzy przez internet, a więc bezpośrednio z zacisza własnego domu. Na rynku działa wiele przedsiębiorstw oferujących usługi e-learningu. Po czym więc poznać dobrą firmę szkoleniową? Podpowiadamy.

Na czym polega zdalne szkolenie BHP?

Zdalne szkolenie BHP to po prostu nowoczesna forma przekazywania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Organizuje się ją w całości przez internet. Uczestnik musi posiadać komputer, laptop lub tablet oraz stały dostęp do sieci internetowej, a także głośniki lub słuchawki. Na koniec przeprowadzany jest sprawdzian wiedzy w formie egzaminu.

Jak znaleźć dobrą firmę oferującą zdalne szkolenie BHP?

Wybierając dobrą firmę oferującą szkolenia pracowników w zakresie BHP w Krakowie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres kursów. Większość przedsiębiorstw szkoleniowych elastycznie dopasowuje się do potrzeb klienta, a więc konkretnego pracodawcy. Mogą organizować pojedyncze kursy, jak i proponują kompleksowe rozwiązania edukacyjne dla większej grupy nowo zatrudnionych osób.

Niebagatelne znaczenie ma także renoma konkretnej firmy szkoleniowej. Warto więc dowiedzieć się czy inni klienci byli w pełni zadowoleni z obsługi, szybkości oraz cen proponowanych kursów. Takie rekomendacje wystawione przez zadowolonych pracodawców można znaleźć bez większego trudu w internecie.

Poszukując dobrej firmy szkoleniowej, należy także zwrócić uwagę na to czy po zakończeniu kursu BHP pracownik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobytą tam wiedzę. Warto również przyjrzeć się cennikowi. Organizacja kursu przez internet wiąże się zazwyczaj z niższymi kosztami niż szkolenie w placówce stacjonarnej. Nie jest to jednak zawsze regułą.

Warto także dowiedzieć się tego kto jest instruktorem. Powinna to być osoba z odpowiednimi kompetencjami i niezbędną wiedzą w określonym zakresie. Musi ona korzystać z technik i narzędzi, które pozwalają w efektywny sposób przekazywać niezbędne informacje.