2024-05-27

3 najważniejsze zalety kupna domu w stanie deweloperskim

Zakup domu

W Polsce można budować dom metodą gospodarczą, systemem zleconym lub mieszanym. Innym rozwiązaniem jest kupno gotowego domu w stanie deweloperskim. To rozwiązanie dla osób, które mają zasoby finansowe i nie chcą uczestniczyć w procesie budowy.

Własny dom, ogród, teren do zabawy i relaksu – to marzenie wielu Polaków, które jest na szczęście coraz częściej spełniane. Polacy bardzo chętnie inwestują w działki, budują domy, gdyż uważają, że jest to zapewnienie sobie bardzo dobrego komfortu życia. Choć budowa domu, a następnie jego wykończenie + aranżacja otoczenia jest potężnym wysiłkiem to istnieje alternatywa, aby ten stan rzeczy trochę ominąć. Rozwiązaniem tym są domy na sprzedaż Lublin. Kupno gotowego domu, domu w stanie deweloperskim to rozwiązaniem skracające czas od momentu zakupu do momentu wprowadzenia się. Jakie są główne powody przemawiające za tym, aby samemu lub z firmą nie budować domu, a kupić dom od dewelopera?

Brak konieczności uczestniczenia w procesie budowy

To jedna z najważniejszych kwestii, o której warto zdecydowanie wspomnieć. Budowa to ogromny proces, gdzie trzeba pilnować zarówno dokumentacji, jak również terminów, wykonawców, dbać o dostarczenie materiałów. To kosztuje zarówno dużo czasu, jak również dużo zdrowia. Dodatkowo budowanie domu to bardzo często nieustanny bałagan, z którym trzeba sobie radzić. Warto zdać sobie sprawę, że nie każdy ma chęć w tym uczestniczyć. Kupno gotowego domu to świetne rozwiązanie – otrzymujemy dom, który jest gotowy do aranżacji: ma elewację, stolarkę, tynki, posadzki, instalacje, bardzo często zaaranżowany ogród.

Zobacz także: https://openzone.pl/czy-warto-kupic-gotowy-dom/

Często taniej niż metodą gospodarczą

Metoda gospodarcza budowy domu jest tylko teoretycznie tańsza niż w przypadku kupna gotowego domu. Należy w cenę wliczyć fakt, że często musimy brać urlop lub pracować po godzinach, aby odpowiednie etapy prac zamknąć w odpowiednim czasie np. tynk w sezonie letnim. Do generuje dodatkowe koszty. Kolejny aspekt to ryzyko popełnienia błędów aranżacyjnych, które potem będą nas drogo kosztować.

Czas

Budowa domu po prostu twa. A w tym czasie gdzieś trzeba mieszkać. To nie tylko generuje koszty, ale również potrafi denerwować. Kupując gotowy dom przystępujemy natychmiast to jego aranżacji, a dysponując odpowiednia firmą można ją wykonać naprawdę szybko.