2024-07-22

Bagażnik dachowy – jaki wybrać? Najważniejsze zasady!

bagaznik samochodowy

Za pomocą bagażnika dachowego można łatwo powiększyć przestrzeń załadunkową swojego pojazdu. Jak wybrać odpowiedni bagażnik na dach samochodu? Zobacz zasady, które Ci w tym pomogą!

Kiedy warto zdecydować się na bagażnik dachowy?

Bagażnik samochodowy do montażu na dach ma szerokie zastosowanie i może być on wykorzystany do przewożenia różnego rodzaju ładunków.

Bardzo często bagażniki na dach samochodu używane są przez osoby aktywne, uprawiające sporty, ponieważ dzięki nim można łatwo przewozić rowery, narty, snowboard i inny sprzęt sportowy.

Również bagażnik dachowy pomoże w przewożeniu dodatkowego bagażu, a nawet pomoże w trakcie przewozu dużych produktów ze sklepu czy podczas przeprowadzki.

Bagażnik samochodowy na dach – kupić czy wynająć?

Obecnie, aby skorzystać z bagażnika dachowego, nie trzeba go kupować. Można również zdecydować się na jego wynajęcie w wypożyczalni tego typu sprzętu.

Wynajem bagażnika dachowego będzie korzystnym wyborem w sytuacji, gdy jest on potrzebny tylko tymczasowo. Jeśli natomiast zamierza się zamontować go na pojeździe na stałe i użytkować regularnie, warto zdecydować się na jego kupno na własność.

Nowoczesne bagażniki dachowe Katowice – https://auto-carrier.pl/wypozyczalnia-bagaznikow/katowice/ – wybierz najwyższej jakości wyposażenie do swojego auta!

Jak wybrać odpowiedni bagażnik samochodowy?

Przy doborze właściwego bagażnika samochodowego pod uwagę należy wziąć szeroką gamę czynników:

Marka, model i typ nadwozia pojazdu

Bagażnik dachowy musi być przede wszystkim dopasowany do samochodu, z którym ma współpracować. Właśnie dlatego duże znaczenie ma uwzględnienie jego marki, modelu oraz typu nadwozia. Dodatkowo znaczenie ma rok produkcji.

W zależności od rodzaju dachu stosuje się różne typy bagażników bazowych, czyli bagażników, na których następnie montuje się kolejne wyposażenie do przewozu bagażu – box dachowy, bagażnik rowerowy, na narty. Przykładowo mogą być one montowane za pomocą relingów, fixpointów czy łap umieszczanych na krawędzi.

Udźwig dachu samochodu

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego bagażnika ma też udźwig dachu samochodu, ponieważ nie można go przeciążać. Będzie to powodowało ryzyko uszkodzenia pojazdu.

Rodzaj bagażnika do przewozu ładunków

Na bagażniku dachowym bazowym, jak wskazaliśmy wcześniej, konieczne jest umieszczenie drugiego bagażnika dostosowanego do przewożonych ładunków. Stosowane są wtedy zamykane boksy dachowe, a także bagażniki do przewozu sprzętu sportowego.

Należy zatem uwzględnić cel zastosowania bagażnika dachowego, aby dobrać do niego właściwe wyposażenie na bagaż.

Jakość i certyfikaty bagażnika

Nie można też zapominać o tym, że duże znaczenie ma jakość bagażnika dachowego. Warto zdecydować się na model uznanego producenta, który ma wiele pozytywnych opinii.

Również warto uwzględnić certyfikaty, jakie ma bagażnik, co wpływa na jego jakość, trwałość, bezpieczeństwo.