2024-04-20

Hale namiotowe — co warto o nich wiedzieć?

hala namiotowa

Hale namiotowe są obecnie coraz częściej wykorzystywane w wielu różnych branżach. Umożliwiają zarówno magazynowanie towarów, powiększenie sali produkcyjnej, jak i organizację imprez w takim miejscu. Wykonane są ze stalowych profili pokrytych plandeką, blachą lub płytą, dzięki czemu konstrukcje takie można bardzo szybko zarówno zamontować jak i zdemontować. Ich uniwersalne zastosowanie i stosunkowo niski koszt sprawiają, że cenią je inwestorzy z różnych sektorów. Co jeszcze warto wiedzieć o halach namiotowych? Podpowiadamy.

Hale namiotowe — czym są?

Hale namiotowe mogą być obiektem sezonowym lub całorocznym wykonywanym z profili stalowych ocynkowanych, lub aluminiowych. Mogą być pokryte plandeką, blachą lub płytą warstwową. Nie są to obiekty trwale połączone z gruntem, a jedynie osadzone na nim. Nie mają więc fundamentów. Mogą być bardzo solidne — ten aspekt jednak w dużej mierze uzależniony jest od tego, jakie materiały zostały użyte do ich produkcji.

Konstrukcje stalowe są wytrzymałe i mogą być wykorzystywane w przypadku obiektów całorocznych. Aluminiowe z kolei są niezwykle lekkie. Większość stosowanych poszyć również charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, dlatego mogą być montowane na namiotach całorocznych.

Hale namiotowe — zastosowanie

Budowa hal namiotowych w Poznaniu zlecana jest przez firmy działające w wielu różnych sektorach. Obiekty te cenią jednak szczególnie przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej, składy budowlane i duże sklepy. Konstrukcje takie najczęściej wykorzystywane są jako obiekty magazynowe, w których w zależności od zastosowanych materiałów można przechowywać nawet wrażliwe przedmioty, takie jak elektronika czy leki. Coraz większą popularnością hale namiotowe cieszą się również w branży gastronomiczno-eventowej, gdzie pełnią rolę miejsca, w którym odbywają się imprezy. Konstrukcje takie można bardzo szybko dopasować do swoich potrzeb i wykorzystywać niemal w każdym celu.