2024-04-23

Buty strażackie – wybierz najtrwalsze rozwiązania

buty strazackie

Buty strażackie są ważnym elementem ochrony strażaka w czasie akcji. Zła przyczepność obuwia, nieodpowiednie wyprofilowanie, a także niedostateczne zabezpieczenie przed wilgocią oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi mogą wyeliminować strażaka z akcji pożarniczej. Strażacy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że użycie niedostosowanych do panujących warunków butów, może zagrozić ich zdrowiu, a nawet życiu. Niezawodną ochronę zapewnią buty strażackie. Sprawdź, jakie obuwie dedykowane dla Straży Pożarnej wybrać z oferty wyspecjalizowanych dystrybutorów.

Wytrzymałe buty strażackie ze świadectwem dopuszczenia CNBOP-PIB

Nad bezpieczeństwem w zakresie ochrony przeciwpożarowej czuwa Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowego Instytutu Badawczego im. Józefa Tuliszkowskiego. Jednostka Certyfikująca CNBOP-PIB prowadzi proces dopuszczenia i wydania pozytywnej opinii na buty dla strażaków na podstawie oceny właściwości produktu. Świadectwo dopuszczenia CNBOP-PIB posiadają wyłącznie produkty najwyższej jakości. Certyfikowane obuwie dedykowane strażakom renomowanych marek jest dostępne w ofercie sklepu strefa988.pl, który prowadzi także sprzedaż przez internet.

Buty dla strażaków popularnych modeli Rosenbauer

Warto wybrać wytrzymałe buty strażackie sprawdzonej firmy z ugruntowaną pozycją w branży. Certyfikowane buty Rosenbauer są obdarzoną zaufaniem na całym świecie nie tylko strażaków. Modele spełniają wymagane normy oraz posiadają świadectwa dopuszczenia CNBOP. Wysoka cholewka oraz membrana Sympatex poza oczywistą ochroną stopy i łydki zapewniają wyjątkowy komfort użytkowania w każdych warunkach, zarówno przy zwalczaniu pożarów jak i w ratownictwie. Solidne obuwie zapewnia przyczepność do podłoża nawet w sytuacjach ekstremalnych dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu podeszwy. Jest doskonałym zabezpieczeniem przed wilgocią oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jak konserwować buty strażackie? Sprawdź profesjonalne rozwiązania

Wyjątkowa odporność na wilgoć zostanie zachowana na dłużej, jeżeli zastosujemy do konserwacji butów odpowiednie środki zabezpieczające. Buty strażackie wymagają specjalnej pasty, która nie tylko pielęgnuje, ale również impregnuje buty z gładkiej skóry z membraną. Tego typu pielęgnacja chroni powierzchnię butów i sprawia, że stają się wodoodporne, a jednocześnie zachowują właściwości oddychania i odprowadzania wilgoci z wnętrza buta. Dodatkowym atutem jest fakt, że nadaje skórze połysk.