2024-07-16

Wysyłka roweru kurierem do Anglii – radzimy, jak zapakować i ubezpieczyć przesyłkę

wysylka roweru

Anglia jest krajem, w którym wielu Polaków ma bliskich krewnych i znajomych. Utrzymywanie z nimi kontaktów często wiąże się z obdarowywaniem prezentami lub wysyłaniem rzeczy, które w kraju są tańsze czy bardziej atrakcyjne. Jednym z takich przedmiotów może być rower – idealny prezent na pierwszą komunię lub urodziny. Czy wysyłka roweru kurierem do Anglii jest możliwa i jak należy ją przeprowadzić?

Czy kurier do Anglii dostarczy rower do adresata?

Wysyłanie standardowych paczek zarówno do Anglii, jak i do każdego innego kraju, wiąże się z koniecznością spełnienia określonych wymagań. Poza zakazem wysyłki określonych typów przedmiotów czy materiałów, niezbędne jest też zadbanie o określone wymiary i wagę paczki. Wymogi pod tym względem są różne, zależnie od firmy kurierskiej, której powierzasz przesyłkę. Przykładowe gabaryty paczki w firmie DPD są obliczane według wzoru 2xH + 2xW + L = max. 300 cm.

Czy w związku z tym tani kurier do Anglii może zabrać Twój rower? Wielu osobom taka wysyłka kojarzy się z przedmiotem o dużych gabarytach, które nie spełniają wymagań wymiarowych. W rzeczywistości jednak rower można zdemontować i spakować w taki sposób, że bez problemu zmieści się w granicach wymiarowych. Dlatego przygotowując paczkę, musisz pamiętać o odkręceniu kół, wyjęciu kierownicy i siodełka. Wszystkie te części musisz połączyć ze sobą w stabilny pakunek za pomocą solidnej taśmy klejącej lub sznurka.

Wysyłka roweru kurierem do Anglii – gdzie znaleźć dobrego przewoźnika?

Kurier Polska-Anglia od drzwi do drzwi jest dobrym pomysłem na to, aby wybrany przez Ciebie prezent dotarł szybko i bezpiecznie do adresata na Wyspach. Dzięki temu możesz go podarować na pierwszą komunię, urodziny czy też jako element treningów sportowych. Jeśli Twoim celem jest wysyłka roweru kurierem do Anglii, skorzystaj z oferty portalu euro-paka.pl. W jednym miejscu nie tylko znajdziesz wiele propozycji, ale też porównasz ich ceny. Dowiesz się również, ile idzie paczka kurierem do Anglii.

Oferta firm kurierskich, które realizują przesyłki, jest zróżnicowana. Ponadto nie w każdej z nich jest dostępny kurier do Anglii. Niektórzy przewoźnicy nie obsługują tras w tym kierunku zwłaszcza po Brexicie. Zdarza się też, że dowożą paczki jedynie do Irlandii i dlatego nie trafią one np. do Londynu. Dzięki wyszukiwarce na wspomnianym wyżej portalu dotrzesz do tych ofert, które spełniają Twoje oczekiwania.

Jak zapakować rower dla kuriera do Anglii?

Kurier z Polski do Anglii realizujący dostawy w systemie od drzwi do drzwi zabierze Twoją przesyłkę pod warunkiem, że będzie ona odpowiednio zapakowana. W przypadku roweru możesz to zrobić następująco:

  • udaj się do sklepu rowerowego i poproś o oryginalny karton;

  • zdemontuj elementy roweru: kierownicę, siodełko, koła i pedały;

  • połącz solidnie wszystkie te części za pomocą mocnej taśmy klejącej;

  • owiń pakunek folią bąbelkową i umieść w kartonie;

  • wnętrze wypełnij pogniecionym papierem lub folią;

  • po zamknięciu kartonu solidnie oklej go taśmą i zabezpiecz nią wszystkie krawędzie;

  • naklej etykietę adresową.

Pamiętaj, że odpowiednio zabezpieczona paczka chroni nie tylko jej zawartość. Kurier do Anglii w jednym transporcie przewozi wiele przesyłek. Jeśli Twój rower będzie wystawał, na wybojach może się przesuwać i uszkodzić inne paczki.

Wysyłka roweru kurierem do Anglii jest możliwa, a także bezpieczna, jeśli zadbasz o odpowiednie zapakowanie dwukołowca. Warto jednak zadbać o niego dodatkowo, wykupując ubezpieczenie. Wybór tej opcji jest prosty i możesz jej dokonać za pośrednictwem portalu, zamawiając usługę kurierską. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że jeśli Twoja paczka zostanie uszkodzona lub zginie w transporcie, otrzymasz odpowiednie odszkodowanie.