2024-04-23

Czerń i biel – podstawowe kolory męskich koszulek, których nie może zabraknąć w twojej szafie

koszulki meskie

Czerń i biel są barwami, które można określić podstawowymi, jeśli chodzi o kompletowanie własnej garderoby. O ile czerń jest kolorem uniwersalnym, czyli takim, który niemal ze wszystkim potrafi dobrze współgrać, o tyle biel jest nieco bardziej wymagająca: nie przebacza błędów. Dziś jednak przyjrzymy się specyficznemu rodzajowi odzieży, jakim niewątpliwie są koszulki męskie. Występują w wielu różnych postaciach i często nie tyle stanowią uzupełnienie czyjegoś stroju, ile są jego głównym elementem. Dlaczego warto mieć w swojej garderobie przynajmniej po jednej koszulce barwy białej i czarnej?

 Koszulki męskie w kolorze czarnym i białym

T-shirt jest formą odzieży, która pozwala na szerokie jej zastosowanie w wielu stylizacjach i to nie tylko tych codziennych, casualowych, luźnych i nieformalnych. T-shirty widzimy przecież na ciałach osób, które do koszulek z krótkimi rękawami zakładają również marynarki, jeansy i trampki, tworząc tym samym bardzo oryginalną, elegancką, ale i nieco luźniejszą od formalnej stylizację.

W tym sezonie nadal będzie królować biel i czerń, dlatego warto sprawić sobie z tej okazji przynajmniej po jednej koszulce danego koloru. Białą możemy zakładać w dni pełne słońca i ciepła, czarne natomiast w nieco chłodniejsze dni, jednak pogoda wcale nie musi stanowić tutaj jakiejś nadrzędnej reguły, według której będziemy się ubierać.

 Koszulka polo

Męskie koszulki polo możemy współcześnie obserwować w bardzo wielu przestrzeniach, najczęściej jednak w sporcie. Formami koszulek polo są przecież koszulki męskie noszone przez tenisistów, graczy polo czy rozgrywających mecze rugby.

Wersja nieprzeznaczona do uprawiania sportu będzie jednak wywoływać, przynajmniej do pewnego stopnia, bardzo pozytywne wrażenie. Polecana jest więc szczególnie tym mężczyznom, którzy lubią dodatek w postaci kołnierzyka na swojej koszulce i którzy chcieliby kreować image osoby, która sportu się nie boi, ale aktywnie go uprawia.

Koszulki polo pasują do sportowych butów, ale świetnie sprawdzą się również w towarzystwie zwykłych klapków na plaży przy jeziorze, rzece czy morzu. Męskie szorty, spodenki dresowe: wybór jest naprawdę duży, a ograniczać nas może jedynie wyobraźnia.

 Dlaczego warto mieć białe i czarne t-shirty?

Głównie dlatego, że są bardzo uniwersalne i świetnie komponują się niemal ze wszystkimi rodzajami odzieży, butów i akcesoriów. Mogą stanowić część stroju sportowego, mogą być noszone z marynarką, pasują do dresów, do jeansów, do butów ciężkich, lekkich, sportowych, nieco mniej lub bardziej formalnych. Nie ma bardziej uniwersalnego rodzaju odzieży niż białe i czarne męskiej koszulki z krótkimi rękawami. Szerzej temat porusza ten artykuł o tym, jakie koszulki męskie powinny znaleźć się w każdej szafie.

W tym sezonie będą królować w połączeniu z dresowymi spodenkami, okularami przeciwsłonecznymi (oczywiście!) i sandałami, a także w stylizacjach łamiących zasady dopasowania, które mają na celu wywołanie jak największego kontrastu. Koszulki charakteryzują się prostą estetyką, ale to właśnie w niej leży ich siła.