2024-05-24

Marka Versace i wyjątkowe kolekcje porcelany

porcelana

Nie tylko niepowtarzalne i efektownie zdobione projekty ubrań. Marka Versace to też jedyne w swoim rodzaju, intensywnie oddziałujące na zmysły kolekcje filiżanek i innych elementów nakrycia stołu. Czytaj dalej i poznaj charakterystyczne cechy porcelany Versace.

Współpraca marki Versace z Rosenthal

Wydawać by się mogło, że marki Versace nie trzeba nikomu przedstawiać. W tym artykule nie będziemy jednak zajmować się projektami ubrań sygnowanymi jej logo, lecz skupimy się na porcelanie. Co wspólnego z porcelaną ma ten włoski dom mody? Aby odpowiedzieć na to pytanie, powinniśmy przywołać jeszcze jedną markę, a mianowicie Rosenthal.

Współpraca między marką Versace a producentem porcelany Rosenthal rozpoczęła się na początku lat 90. i dotyczyła przeniesienia wizji kreatora mody na elementy porcelanowe. Ten odważny pomysł przerodził się w spory sukces, a wspólnie wykonane prace szybko zaczęły być pożądane przez wielbicieli pięknych, wartościowych przedmiotów. Wspólne działanie nie zakończyły się zatem po realizacji tego projektu. Obserwując tak pozytywne reakcje swoich odbiorców, Versace i Rosenthal podjęły decyzję o stworzeniu całej kolekcji.

Dziś połączenie doświadczenia, wiedzy i kreatywności płynących ze świata mody i rzemiosła nie powoduje zaskoczenia. Jednak w momencie pojawienia się pierwszych efektów wspólnej pracy tych dwóch marek, wieści o związku mody i porcelany wywoływały silne emocje. Być może właśnie ta świadomość otwierania nowego rozdziału pozwoliła im na zachowanie pełni twórczej swobody i nierezygnowanie ze swojego unikalnego stylu.

Barocco Mosaic, Vanity i inne kolekcje porcelany Versace

Kolekcje stworzone przez włoski dom mody i niemiecką pracownię porcelany pozwalają nam na cieszenie się pięknem luksusowych przedmiotów w domowym zaciszu. Dzięki elementom nakrycia stołu wykonanym z najwyższą precyzją i opartym na projektach kreatorów mody, w przestrzeniach domu pojawia się niepowtarzalna atmosfera. A codzienne wypijanie herbaty i kawy czy jedzenie potraw staje się niebywałą przyjemnością i prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Każda seria porcelany Versace zasługuje na uwagę, jednak w tym artykule chcemy wyróżnić kilka, od których warto rozpocząć bliższe zapoznawanie się z tym fragmentem świata mody i porcelany. Polecamy zatem skierować się ku kolekcjom, takim jak Medusa, Barocco Mosaic i Vanity, które urzekają odważnymi połączeniami kolorów, unikalnymi sposobami zdobień, a także przepychem, który sprawia wrażenie w pełni kontrolowanego.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi kolekcjami Versace, które możesz obejrzeć w sklepie internetowym porcelanaonline.pl. Jest on autoryzowanym dystrybutorem Rosenthal i może pochwalić się dużym doświadczeniem na rynku porcelany. W swoim asortymencie ma uwielbiane, inspirujące od lat zestawy i produkty pochodzące z najnowszych kolekcji marek wprowadzających powiew świeżości. Służy też fachowym doradztwem i wsparciem w całym procesie zakupowym.