2024-04-22

Czym charakteryzują się temperaturowe taśmy przenośnikowe?

tasmy przenosnikowe

Praca w kopalni, hali magazynowej czy na linii produkcyjnej bez sprawnej taśmy przenośnikowej jest niemałym utrudnieniem. Przenośniki taśmowe to urządzenia, które sprawdzą się w naprawdę wielu miejscach. To właśnie dlatego można wyróżnić przynajmniej kilka ich rodzajów. Jedną z ciekawszych propozycji są taśmy temperaturowe. Czym się one charakteryzują oraz gdzie się je wykorzystuje?

Taśmy temperaturowe – cechy charakterystyczne

Poszukujesz najlepszych taśm przenośnikowych do Twojej firmy? Szeroki asortyment tego typu produktów z pewnością nie ułatwia zadania. Do najpopularniejszych rodzajów zalicza się taśmy profilowanie, elewatorowe, oczyszczająco-filtrujące oraz tkaninowo-gumowe. Te ostatnie, zwane również taśmami temperaturowymi, są szczególnie wartą uwagi propozycją.

Taśmy temperaturowe, jak sama nazwa wskazuje, mogą pracować przy wysokich temperaturach sięgających nawet do 180 stopni Celsjusza. Co więcej, są one również olejoodporne oraz wyjątkowo trwałe.

Do kolejnych zalet takiego rozwiązania zalicza się niską ścieralność, dzięki czemu posłużą one przez naprawdę długi czas nawet podczas intensywnej eksploatacji. Odporność na wysokie temperatury sprawia, że materiał jest trudnopalny, co przy pracy z gorącymi ładunkami ma ogromne znaczenie.

Mettech zajmuje się serwisem oraz dystrybucją najwyższej klasy taśm przenośnikowych. Szeroki asortyment firmy gwarantuje, że bez problemu znajdziesz produkt spełniający Twoje wszystkie oczekiwania.

Zastosowanie taśm temperaturowych

Taśmy tkaninowo-gumowe ze względu na swoje właściwości nadadzą się głównie do miejsc, gdzie ma się styczność z wysokimi temperaturami. Służą one między innymi do transportu popiołu, koksu czy kamienia wapiennego. Przenośniki z taśmami temperaturowymi spotyka się również na placach budowy. Tam świetnie poradzą sobie z żużlem, klinkierem czy cementem.

Właściwości olejoodporne pozwalają z kolei na wykorzystanie tych taśm w gałęziach przemysłu, gdzie ma się styczność z tłustymi, oleistymi substancjami. Mogą to być linie produkcyjne czy zakłady chemiczne.

Taśmy dostosowane do wysokich temperatur umożliwiają transport gorących wyrobów spożywczych, które można spotkać na przykład w piekarniach. Jak widać, mają one zastosowanie nawet w branży spożywczej. Pamiętaj jednak, że w przypadku styczności z jedzeniem taśma musi mieć atest spożywczy.

Tkaninowo-gumowy materiał może przenosić materiały sypkie o dowolnym uziarnieniu. Dlatego taśmy temperaturowe bez problemu odnajdą się także w gospodarstwach rolnych na przykład do przenoszenia ziaren czy zboża.