2024-07-22

Czym charakteryzuje się styl industrialny i czy jest modny w 2022 roku?

Styl loft od lat rozgrzewa do czerwoności wyobraźnię amatorów designu we wnętrzach na całym świecie. Swoją popularność rozwinął stosunkowo niedawno, ale na tyle, żeby mocno osadzić się we wnętrzarskich trendach. Nie mogło go także zabraknąć w tych dedykowanych rokowi 2022. Industrialne przestrzenie sprzyjają nowoczesności, niemniej nieobce jest mu zacięcie przytulności. Są modne, wygodne i szalenie eleganckie. Sprawdź, jak wprowadzić charakter stylu loft do swojego mieszkania.

Co wyróżnia styl industrialny – przede wszystkim przestrzeń

Przestrzeń w stylu industrialnym nie oznacza wcale, że musimy dysponować ogromnym metrażem – wręcz przeciwnie. Przy odrobinie wysiłku możemy go wprowadzić także do niewielkich rozmiarów kawalerki, jednak wiadomo – trzeba się do tego odpowiednio przyłożyć. Styl loftowy kocha łączenia – a więc nie jest nic dziwnego w tym, że chcemy mieć kuchnię, sypialnię, gabinet w jednym miejscu. Do tego też może dojść salon. Sęk w tym, żeby umiejętnie je od siebie oddzielić nie tracąc przy tym metrażu. Można więc wykorzystać na przykład lamele, fotografie rodzinne czy też tapety. Przestrzeń można podzielić także za pomocą innych materiałów na podłodze – odpowiednio zestawione stworzą ciekawe dekory i łatwo będzie je po prostu odróżnić.

Co na ścianę w stylu industrialnym?

Jakie kolory modne są w stylu industrialnym? Różnej maści szarości, beże oraz czernie. Można także wykorzystać potencjał czystej bieli, która w bonusie jeszcze doda przestrzeni metrażu, ale warto jest połączyć ją na przykład z betonem architektonicznym czy też rudą cegłą. Świetnie sprawdzi się w roli dekoracyjnej także drewno, a tak dokładniej lamele ścienne. Mogą być one wykorzystane jako samodzielna dekoracja, albo też podkreślenie na przykład ściany telewizyjnej. Sam sprzęt może być na lamel zamontowany, co niewątpliwie doda jej animiszu.

Wnętrza w stylu loft lubią meble z duszą

Oznacza to mnie mniej nie więcej, że urządzając mieszkanie w stylu skandynawskim mamy pełną dowolność w wyborze mebli. Wtedy gdy powstawały pierwsze przestrzenie mieszkalne w dawnych fabrykach ich lokatorzy wyposażali je często w przypadkowe, więc nie bójmy się wydawać by się mogło łączeń z tak zwanego przypadku. Kto wie, może się okazać, że owe ,,przypadkowe” łączenia będą aranżacyjnym strzałem w dziesiątkę i sprawią, że nasze mieszkanie będzie wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, a więc szalenie modne. Projektanci w roku 2022 mocno stawiają na indywidualizm.