2024-04-20

Profile do wag samochodowych – czym kierować się przy ich wyborze?

waga samochodowa

Wagi samochodowe nie są prostym elementem do zakupu. Wybór tego typu produktów jest bardzo szeroki, dlatego też może wystąpić trudność w wybraniu konkretnego modelu. Łatwo jest podjąć nieprzemyślaną decyzję, która może kosztować kilkanaście tysięcy złotych. Czym zatem kierować się przy ich wyborze?

Wagi samochodowe – charakterystyka

Wybór wagi samochodowej trzeba zacząć od przeanalizowania potrzeb kupującego. Jeżeli waga ma służyć do ważenia aut osobowych, w takim przypadku wystarczy opcja o krótszym podjeździe. Samochody ciężarowe wymagają nawet 18-metrowych pomostów. Istotny jest również maksymalny zakres wagi. Jeżeli ważone będą tylko samochody miejskie nie potrzebna jest opcja nośności 20 ton.

W przypadku złego wyboru nie tylko można stracić na tym finansowo, lecz także ryzykować niedokładnym pomiarem. Dobór niewłaściwych komponentów również może przynieść złe wyniki. Profile z gumy, które wykorzystywane są do produkcji wag samochodowych, mogą być dobrym elementem zapobiegającym otarciom czy uszkodzeniom podczas ważenia.

Kolejnym elementem przy wyborze wagi samochodowej jest typ czujnika. Jest on odpowiedzialny za pomiar siły ściskającej, rozciągającej oraz naprężenia. Jest bardzo dokładny, co jest niezwykle istotne w kontekście załadunku danego transportu. Równie ważny jest stabilny fundament wagi, który uniemożliwi przemieszczanie się czujnika.

Profile do wag samochodowych

Przy wyborze wagi samochodowej elementem, nad którym trzeba się zastanowić są także profile. Stosuje się je jako uszczelnienie przestrzeni między pomostem wagi a fundamentem na całym jej obwodzie w przypadku wag zagłębionych. Jeśli chodzi o wagi wyniesione uszczelniają one tylko przestrzeń najazdową. Jest to bardzo istotne, aby zabezpieczyć w ten sposób najazdy, gdyż to miejsce jest najbardziej eksploatowane przez najeżdżające na nie samochody.

Do wyboru jest wiele profili, które spełnią oczekiwania każdego klienta. Klasyczny producent profili gumowych ma w swojej sprzedaży profile gumowe typu T, który są uniwersalne dla większości wag samochodowych.