2024-05-27

Designerskie tapety we wnętrzach – wzory, zastosowanie. Gdzie je kupić?

Chcesz szybko urozmaicić wnętrze? Pomyśl o tapetach w designerskich wzorach! Teraz można kupić je w sklepach w wielu ciekawych wariantach. Zobacz, na co warto się zdecydować, a także sprawdź, gdzie je kupić!

Tapety designerskie – dlaczego warto je wybrać?

Tapety są jednym z materiałów wykończeniowych, który przez długi czas był unikany w aranżacjach wnętrz. Zwykle kojarzyły się z mało atrakcyjnymi tapetami papierowymi, które szybko się niszczyły.

Jednak obecnie w sklepach można znaleźć efektowne designerskie tapety – https://designd10.pl/tapety które przyciągają uwagę niebanalnymi wzorami, a także wysoką jakością wykonania. Dzięki temu wspaniale zdobią aranżacje i mogą posłużyć na lata – nawet wtedy, gdy ułożone są na ścianach w kuchniach czy na korytarzach. Są przy tym bardzo proste w montażu, więc już w jeden dzień można całkowicie odmienić wystrój wnętrza w swoim domu.

Gdzie warto zastosować designerskie tapety?

Obecnie designerskie tapety stosowane są w wielu przestrzeniach, aby nadać im zachwycający wygląd.

Bardzo często są one układane w salonach i w sypialniach. Zwykle są montowane tylko na jednej, reprezentacyjnej ścianie, dzięki czemu stanowią efektowny dodatek we wnętrzu. Znakomicie wyglądają wtedy tapety z dużymi motywami, w tym fototapety.

Również tapety o oryginalnych wzorach świetnie prezentują się na korytarzach, klatkach schodowych, którym mogą nadać unikatowy wygląd. Często wybierane są wtedy kolorowe tapety ze wzorami.

Ponadto designerskie tapety mogą być kapitalnym wyborem do innych pomieszczeń w domu, na przykład można zastosować je w pokoju dziecka, w kuchni, a nawet w łazience.

Jakie designerskie tapety są najmodniejsze?

Producenci oferujący designerskie tapety zaskakują mnogością niebanalnych wzorów, wśród których można bez problemu wybrać wspaniałe motywy do każdego wnętrza – nowoczesnego i tradycyjnie urządzonego.

Bardzo popularne są dzisiaj designerskie tapety o wzorach botanicznych, na przykład z motywami kwiatów, drzew, traw, a także gęstej dżungli. Również chętnie kupowane są tapety stylizowane z botanicznymi nadrukami, na przykład nawiązujące do stylu kolonialnego, malarstwa czy art deco.

Drugim popularnym nurtem są designerskie tapety o abstrakcyjnych wzorach, na przykład imitujące motywy 3D czy też tapety z geometrycznymi wzorami jak jodełka, pasy, koła, trójkąty.

Gdzie kupować tapety z designerskimi wzorami?

Obecnie designerskie tapety sprzedawane są przez wiele sklepów. Najczęściej są one kupowane w sklepach internetowych, gdzie czeka pełna gama intrygujących wzorów do wyboru.