2024-06-26

Do czego służą nici liftingujące?

nici liftingujace

Trendy często ulegają zmianie — tak samo jest w medycynie estetycznej, która ze względu na duże zainteresowanie i możliwość zaoferowania niezwykle efektywnych rozwiązań swoim klientom należy do jednej z najlepiej rozwijających się dziedzin medycyny. Wynalazkiem, który cieszy się ogromną popularnością, są chociażby nici liftingujące. Czym tak właściwie są, jak działają i jakie przynoszą efekty?

Jakie są efekty stosowania nici liftingujących?

Decydując się na nici liftingujące, możesz liczyć na praktycznie natychmiastowe efekty wizualne. Ich zadaniem jest w szczególności wygładzenie nieestetycznie prezentujących się zmarszczek, ale również korygowanie konturu twarzy. Skóra po takim zabiegu nabiera gładkości, jest bardziej napięta i jędrna. Co więcej, ich zastosowanie nie wiąże się z koniecznością wykonywania jakichkolwiek nacięć skóry, które mogłyby powodować powstawanie blizn. Nici liftingujące w Bydgoszczy (gdyż również w tym mieście możesz liczyć na wykonanie tego zabiegu profesjonalnie) są wchłaniane, a ich aplikacja całkowicie bezbolesna. Jeżeli po dwóch latach od wykonania zabiegu stwierdzisz, że warto go powtórzyć, jak najbardziej możesz powtórnie poddać się całej procedurze.

Jakie są efekty po zabiegu?

Wiele osób decyduje się na lifting twarzy w Bydgoszczy, ponieważ stosowane w tym celu nici liftingujące umożliwiają proste i szybkie modelowanie twarzy — zarówno w całości, jak i jej poszczególnych partii. Zabieg umożliwia ponadto przywrócenie asymetrii łuków brwiowych, opadających policzków, korygowanie zwiotczałej skóry na podbródku, czy zmarszczek mimicznych na czole. Ten zabieg jest także chętnie wybierany przez osoby, które chcą wyeliminować tak zwane „pelikany”, czyli zwiotczenie skóry na ramionach. Nici liftingujące cieszą się szerokim zastosowaniem, dlatego warto skontaktować się ze specjalistą, który doradzi, jak wykorzystać zalety nici w konkretnym, indywidualnym przypadku. Efekty mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat od wykonania zabiegu.