2024-07-22

Jak długo trwa osuszanie pomieszczeń po zalaniu?

osuszanie pomieszczen po zalaniu

Jeśli Twoje mieszkanie lub dom został zalany, musisz liczyć się z tym, że niezbędne może być osuszanie ścian. Jak długo trwa osuszanie ścian i przywrócenie ich do dobrego stanu?

Ile czasu zajmuje osuszanie ścian?

Proces osuszania ścian może być wymagany, jeśli zalaniu uległa duża część powierzchni. Dodatkowo liczy się również to jak długo ściany czy podłoga były narażone na kontakt z wodą. Firmy oferujące osuszanie pomieszczeń po zalaniu w Katowicach czy okolicach, posiadają specjalistyczne urządzenia pozwalające skrócić czas osuszania do minimum. Będą wiedzieli jaką metodę osuszania wybrać, żeby proces przebiegł skutecznie, a efekt był zadowalający. Z usług profesjonalnej firmy warto skorzystać, jeśli zależy Ci na tym, żeby pomieszczenia w krótkim czasie zostały dokładnie osuszone. Czas osuszania może być różny, ponieważ wpływa na niego kilka czynników. Ważny jest stan techniczny budynku oraz materiał, z jakiego został wykonany. Dodatkowo istotną kwestią jest przyczyna zalania. Awarie i usterki powodują zwykle mniejsze szkody niż zalania spowodowane przez powodzie czy podtopienia. Duże znaczenie ma ilość wody oraz to jak długo stała ona w pomieszczeniu. Ważna jest również wielkość powierzchni, jaka wymaga osuszenia. W zależności od tego osuszanie ścian może trwać kilka lub kilkanaście dni, jak również kilka tygodni.

Jak wygląda osuszanie ścian?

Istnieje kilka metod na osuszanie ścian w pomieszczeniach. Ważne, żeby dopasować sposób do swoich potrzeb. Dzięki temu będzie on najbardziej efektywny i pozwoli usunąć problem w całości. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest osuszanie ścian polegające na wywietrzeniu pomieszczenia. Ta metoda może być zastosowana tylko przy dobrych warunkach atmosferycznych i dodatniej temperaturze. Nie sprawdzi się, jeśli pomieszczenie jest wypełnione wilgocią w dużym stopniu. Do ogrzewania często wykorzystuje się specjalne nagrzewnice. Pozwalają one podgrzać temperaturę w pomieszczeniu, aby wilgoć mogła wyparować. To rozwiązanie będzie dobre w miejscach, w których zapewniona jest bardzo dobra wentylacja. Bez tego efekt będzie znikomy.

Profesjonalne firmy takie jak Dom Doktor — osuszanie i remonty po zalaniach traktują bardzo poważnie. Stosują nowoczesne sposoby osuszania ścian takie jak urządzenia wykorzystujące techniki absorpcji lub kondensacji.