2024-07-16

Dobre węże hydrauliczne – czyli jakie?

waz hydrauliczny

Dobry wąż hydrauliczny to gwarancja prawidłowo i szybko wykonywanej pracy. Przed zakupem sprzętu do firmy trzeba sprawdzić jego parametry i certyfikaty. Co dokładnie trzeba wiedzieć przed zakupem?

Jakie wymagania powinny spełniać węże hydrauliczne?

Węże hydrauliczne przeznaczone są do pracy w warunkach, w których łatwo o ich uszkodzenie. Każde środowisko pracy charakteryzuje się ponadto odmiennymi czynnikami szkodliwymi. Z tego powodu sprzęt powinien mieć certyfikaty poświadczające dostosowanie do pracy w konkretnych okolicznościach.

Sprzętem, który ma wymagane atesty, są węże hydrauliczne Vitillo. Poszczególne urządzenia włoskiego producenta hydrauliki siłowej mają certyfikaty takie jak kolejowy HL1-HL2, morski RINA-MAC, medyczny RINA-MED i specjalny GOST. Dodatkowo firma Vitillo może pochwalić się spełnianiem normy jakości ISO 9001.

Czym się różnią węże hydrauliczne?

Wąż hydrauliczny powinien zostać dobrany nie tylko względem środowiska pracy, ale i charakterystyki cieczy, którą będzie przewodził. Produkcja przewodów hydraulicznych jest standaryzowana, dzięki czemu do maszyn pasują węże wszystkich producentów.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na typ płynu i jego temperaturę. Węże hydrauliczne działają zazwyczaj w zakresie od -40°C do 100°C. Następnie trzeba dobrać wąż wytrzymujący dane ciśnienie. Parametr ten wyrażany jest w barach. Ważna jest też liczba oplotów (od 1 do 4), promień zagięcia i średnica przewodu.

Jak wybrać producenta i dystrybutora węży hydraulicznych?

Godny zaufania producent węży hydraulicznych to firma mająca wieloletnie doświadczenie. Dlatego przed zakupem sprzętu warto sprawdzić, jak długo funkcjonuje dane przedsiębiorstwo i na jakich rynkach prowadzi działalność.

Producenci nie zawsze sprzedają swój sprzęt samodzielnie. Z tego powodu należy zweryfikować również dystrybutora. Najlepsi pośrednicy to ci, którzy współpracują z zaufanymi wytwórcami. Dzięki temu zyskuje się pewność, że zakupiony wąż hydrauliczny to oryginalny produkt spełniający najwyższe normy jakości.