2024-07-22

Dom na terenach zielonych – w co warto inwestować

Dom na terenach zielonych

Wile osób realizuje marzenia związane z budową domu, który znajduje się poza miastem, np. blisko lasu. Takie rozwiązanie wśród Polaków jest zdecydowanie popularne i pozwala na odetchniecie od miejskiego zgiełku.

Nie każdy z nas decyduje się na budowę domu w mieście. Chodzi nie tylko o to, jaki jest komfort mieszkania w mieście, a poza nim, ale również o ceny – działek oraz usług budowlano-remontowych. Sporo osób pragnie budować pod miastem, w otoczeniu zieleni gdyż dużo bardziej ceni sobie bliskość natury. Jednocześnie decydując się właśnie na taką budowę powinniśmy brać pod uwagę fakt, że będziemy musieli budować zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania terenów, a co za tym idzie – stosować odpowiednie rozwiązania. 

Oczyszczalnie biologiczne

Jednym z ciekawszych i na pewno bardzo popularnych rozwiązań są oczyszczalnie biologiczne. To bardzo sprawne i ekologiczne rozwiązanie, które pozwala na kompleksowe i całościowe oczyszczanie odpadów, a tym samym nieodprowadzanie do ziemi substancji szkodliwych. O montażu oczyszczalni ekologicznej warto pomyśleć już na etapie wyboru projektu domu, aby podczas wszystkich robót budowlanych móc wykonać prace montażowe. Oczyszczalnia biologiczna opiera swoje działanie na całkowicie naturalnych metodach, wzbudzaniu naturalnych procesów, które powodują, że szkodliwe ścieki przybierają zupełnie neutralną postać. Taka instalacja jest bardzo żywotna i zdecydowanie bardziej komfortowa w obsłudze niż tradycyjne szambo betonowe, które trzeba co jakiś czas opróżniać, a którego obsługa związana jest chociażby z bardzo nieprzyjemnym zapachem.

Zobacz także: https://openzone.pl/zalety-biologicznej-oczyszczalni-sciekow/

Drewniane okna

Innym elementem, który warto zastosować są drewniane okna zamiast tych z PCV. Drewno jest materiałem praktycznym, naturalnym, bezpiecznym i niezwykle estetycznych. Budując dom na terenach zielonych instalowanie drewnianych okien znacząco podniesie wartość estetyczną domu.

Fotowotlaika

Jeżeli mowa o ekologiczności różnych rozwiązań to zdecydowanie trudno nie wspomnieć o fotowoltaice, czyli instalacji która pozwala na pozyskiwaniu darmowego prądu ze słońca. Instalacja jest w 100% procentach ekologiczna, bezpieczna i komfortowa, w krótkim czasie pozwala praktycznie uniezależnić się od publicznej sieci, a to związane jest z redukcją do zera rachunków za prąd.