2024-06-26

Etykiety samoprzylepne: rodzaje i zalety rozwiązania

Etykiety samoprzylepne

Współcześnie zamawiamy coraz więcej paczek i różnego rodzaju przesyłek. Nawet umowę z bankiem czy operatorem telefonii komórkowej możemy podpisać dzięki udziałowi kuriera. Paczki przed wysłaniem trzeba odpowiednio oznaczyć, a idealnie w tym celu będą etykiety samoprzylepne bez nadruku i z nadrukiem. Umieścimy na nich wszystkie informacje dotyczące danych odbiorcy i oznaczeń potrzebnych w logistyce. Na etykietach można umieścić informacje na temat postępowania z przesyłką, np. „nie rzucać”.

Dlaczego warto stosować etykiety?

Etykiety są obecne praktycznie wszędzie, a ich różnorodność może zaskoczyć nie jedną osobę. Mogą przybierać różnorodny kształt, być wykonane z różnych materiałów i mieć różne kolory. Warto wybrać etykiety, które pozwolą na bezpieczny transport paczki do klienta. Dobre etykiety niosą za sobą szereg korzyści, do których zaliczymy uproszczenie i przyspieszenie obiegu informacji w łańcuchu dystrybucyjnym. Dojdzie również do optymalizacji działań osób pracujących na liniach produkcyjnych czy centrach logistycznych. W sklepach internetowych znajdziemy etykiety samoprzylepne bez nadruku i z nadrukiem.

Do czego etykiety bez nadruku?

Z oferty tych etykiet korzysta wiele firm, które samodzielnie drukują etykiety na przesyłki. Coraz częściej produkty kupują osoby prywatne, które często nadają przesyłki w paczkomacie. Chcąc wysłać paczkę, trzeba bowiem nakleić na nią naklejkę z odpowiednim numerem. Etykiety bez nadruku będą wtedy najlepszym rozwiązaniem, które dokładnie przyklei naklejkę z adresem odbiorcy. Naklejki dobrej jakości nie będą się niszczyć, a klej nie będzie zasychał przed użyciem produktu. Produkty są dostępne w rolkach lub arkuszach. Sprzedawca oferuje różną ilość naklejek, którą można dopasować do potrzeb związanych z wysyłką. Skorzystanie z oferty to gwarancja dobrej jakości kleju, który umożliwi trwałe przyklejenie naklejki.

Etykiety z nadrukiem

Możliwość umieszczenia nadruku na etykietach niesie wiele korzyści. Pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ umieścimy na nich wszystkie dane dotyczące firmy. W ofercie sklepu najdziemy kilka rodzajów etykiet z nadrukiem:

– nie rzucać: naklejka poinformuje kuriera, aby ostrożnie obchodził się z paczką, ponieważ są w środku delikatne lub szklane przedmioty,

– dokumenty: przydatne zwłaszcza w przypadku przewożenia dokumentów z danymi osobowymi, naklejka poinformuje kuriera i centrum logistyczne o obecności ważnych dokumentów,

– zawartość: na naklejce znajduje się napis „przy odbiorze sprawdzić zawartość przesyłki w obecności przewoźnika. Etykieta sprawdzi się w przypadku dość wartościowych przesyłek,

– oznaczenie, która strona jest górną,

– tutaj faktura: przydatna do oklejenia paragonów, faktur lub dowodów sprzedaży.

Zalety etykiet samoprzylepnych

Podczas transportu etykiety nie są narażone na negatywne warunki atmosferyczne. Mowa głównie o etykietach stosowanych w logistyce. Naklejka odgrywa wtedy niezwykle istotną rolę i jest nośnikiem informacji o dalszym postępowaniu z paczką. Na etykiecie umieszcza się bowiem symbol miasta i w ten sposób grupuje się przesyłki do dalszego transportu. Odpowiednio oznaczone przesyłki bez problemu trafią do klienta. Można dodać również dodatkowe informacje dotyczące numeru telefonu do klienta. Kurier będzie mógł w razie potrzeby zadzwonić i umówić się z klientem na godzinę spotkania. Na pustych etykietach można nadrukować wszelkie informacje niezbędne do dostarczenia przesyłki. Oferowane są zazwyczaj etykiety w kolorze białym, na których widać wszelkie nadruki.