2024-04-22

Ile trwa kurs na prawo jazdy w wersji express?

Kierowca samochodu

Prawo jazdy to umiejętność, o którą ubiega się wielu ludzi. Dzisiaj możliwe jest odbycie kursu w wersji przyspieszonej, co pozwala szybciej przystąpić do egzaminu. Ile dokładnie trwa kurs prawa jazdy w wersji express?

Kurs na prawo jazdy — najważniejsze zasady

Każda osoba, która pragnie przemieszczać się samochodem, przed zaliczeniem egzaminu państwowego, musi odbyć kurs na prawo jazdy. Kurs podzielony jest na dwie części — teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna skupia się na przyswojeniu przepisów, zasad i reguł obowiązujących w ruchu drogowych. Składa się z 30 godzin lekcyjnych. Dopiero po zaliczeniu części teoretycznej możliwe jest przystąpienie do części praktycznej i rozpoczęcie nauki jazdy samochodem. Kursant odbywa również 30 godzin lekcyjnych jazdy. Dla wszystkich, którym zależy na szybkim uzyskaniu uprawnień, kurs na prawo jazdy express pozwala w taki sposób dostosować zajęcia, żeby ukończyć go w jak najkrótszym czasie. Ilość godzin lekcyjnych dopasowywana jest indywidualnie do potrzeb i możliwości kursanta. Łączenie kilku jednostek lekcyjnych jednego dnia, daje szanse na ukończenie całego kursu nawet w 14 dni.

Na co zwrócić uwagę wybierając szkołę jazdy?

Decydując się na udział w kursie na prawo jazdy kat. B w Łomży i każdym innym mieście, warto sprawdzić i porównać ofertę kilku szkół jazdy. Dobrze, jeśli szkolenia organizowane są w małych grupach. Daje to pewność, że wykładowca będzie miał odpowiednią ilość czasu, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania kursantów odnośnie do przepisów i zasad. Dla osób, którym zależy na tym, żeby jak najszybciej przystąpić do egzaminu, ponieważ np. zmieniają pracę, a prawo jazdy jest niezbędne na nowej posadzie, przyda się możliwość skorzystania z przyspieszonego kursu.  Warto sprawdzić również, jakimi pojazdami posługują się wykładowcy w szkole. Należy pamiętać, że dobry stan techniczny pojazdu to nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.