Implanty zębowe są bardzo dobrym wyjściem z sytuacji wtedy, gdy w szczęce pacjenta jest widoczny brak uzębienia. Wtedy jednym z najlepszych rozwiązań może okazać się właśnie takie rozwiązanie. Kiedy jeszcze warto wziąć go pod uwagę? Fachowcy odpowiadają.
Kiedy implanty zębowe wchodzą w grę?
Takie implanty zębowe w Tarnowie są możliwe do wykonania przede wszystkim u osób, które cierpią z powodu braku zęba. Zazwyczaj proces usuwania zębów jest polecany wtedy, gdy jest on już na tyle zainfekowany, że leczenie kanałowe mogłoby nie przynieść odpowiednich skutków.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Tarnowie może pomóc w wielu sytuacjach, jednak jeśli jest już za późno, wtedy najlepiej będzie usunąć zęba, zgodnie z zaleceniami dentysty lub ortodonty. Implant może wtedy doskonale go zastąpić.
Implanty mogą również zostać wstawione wtedy, gdy korzenie pozostałych zębów na to pozwalają. W tym celu wykonuje się specjalne zdjęcie tomograficzne, które jasno pokazuje ich ułożenie. Jeśli lekarz stwierdzi, że implant będzie dobrą możliwością, wtedy warto go wykonać.
Jak zakłada się implanty zębowe?
Takie implanty bardzo często zakłada się poprzez wprowadzenie śruby tytanowej do kości pacjenta. Jest to sposób na to, aby ząb mógł służyć do końca życia, ponieważ jest on wtedy odpowiednio zabezpieczony przed przesuwaniem się.
Aby doszło do takiego zabiegu, należy odwiedzić chirurga oraz postępować zgodnie z jego zaleceniami. Najczęściej będzie to kilka wizyt, które pomagają w rozpoznaniu jakiejkolwiek przeszkody, którą będzie trzeba pokonać.
Na końcu chirurg przystępuje do zamocowania śruby oraz na nią nakłada porcelanową koronę. Dzięki temu uzębienie pacjenta staje się kompletne oraz estetyczne. Taki efekt dodaje pewności siebie oraz redukuje problemy z zębami.
Na implanty zębowe warto się zdecydować wtedy, gdy pacjent ma braki w uzębieniu. Wtedy implant wypełnia przestrzeń i zapobiega na przykład rozchodzeniu się pozostałych zębów.
More Stories
Proktolog: Twój Sprzymierzeniec w Zdrowiu Jelita i Profilaktyce
Nowoczesna Diagnostyka Zawrotów Głowy: Badanie VNG
Prywatne ośrodki rehabilitacyjne – klucz do szybszego powrotu do zdrowia po udarze